Sıcak hava asfaltı eritti

Muğla'nın Fethiye ilçesinde etkili olan sıcak hava bazı noktalarda asfaltın erimesine neden oldu. Hava sıcaklığının 42 derece ölçüldüğü ilçede eriyen asfalt, sürücülere zor onlar yaşattı.

YAŞAM .
sıcak hava asfaltı eritti

Hava sıcaklığının 42 derece ölçüldüğü Muğla'nın Fethiye ilçesinde eriyen asfalt, sürücülere zor onlar yaşattı.

Yanıklar Mahallesi'nden Yeşil Vadi mesire alanına ulaşımı sağlayan yaklaşık 4 kilometrelik bölümde sıcak hava nedeniyle asfalt eridi.

Yolun büyük bölümünde sıvı hale gelen asfalt nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Sürücüler, otomobillerine zift bulaştırmamak için yavaş ilerlerken bazıları da yol kenarındaki toprak alandan gitmeyi tercih etti.

Sürücülerden Atilla Karademir, sıcak hava nedeniyle serinlemek için akarsu kenarlarına gittiklerini söyledi. Karademir, şehir merkezinin daha sıcak olduğunu, bazı noktalarda asfaltın erimesi nedeniyle araçların tekerleklerinden taş fırladığını ifade etti.

Eriyen asfalt nedeniyle kaza yapmamak için yavaş ilerlediklerini belirten Adem Önal ise, "Hava çok sıcak. Asfaltlar erimiş, yollar perişan halde. Bir kaza yaşanmaması için yavaş yavaş gidiyoruz. Havalar sıcak olduğu için soğuk suya geldik" dedi.

Fethiye Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü yetkilileri, sıcaklığın salı gününe kadar 40 derecenin üzerinde seyredeceğini bildirdi.

"En sıcak ülke Türkiye olacak"

Türkiye son yılların en sıcak günlerini yaşıyor. Meteoroloji Mühendisi Orhan Şen, önümüzdeki günlerde kendi enleminde bulunan ülkeler arasında en sıcak ülkenin Türkiye olacağını açıkladı. Haftaya sıcaklıkların 9-10 derece düşeceğini de aktaran Şen, "Sonraki hafta yeniden sıcaklar gelecek" diye konuştu.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sıcak hava asfaltı eritti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.