Kadıköy’e 15 kat sınırı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, Kadıköy’de riskli bina statüsünde yenilenecek binalar için 15 kat sınırı getirilmesi yönünde karar aldığı öğrenildi.

YAŞAM .
kadıköy’e 15 kat sınırı

Deprem riski taşıyan ve 15 kattan yüksek binalarda, yeni yapılar 15 katı geçemeyecek. Belediye Meclisi’nin 12 Şubat’ta aldığı ‘15 kat sınırı’ kararının, yapılan yüksek binaların genel kent siluetini olumsuz etkilediği ve İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerinin bozduğu gerekçesiyle alındığı belirtildi.

Tüm Türkiye’de kentsel dönüşüm hamlesi başlatılarak riskli yapıların yenilendiğine dikkat çeken İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, bu karar ile 13 ve daha fazla katlı riskli binaların yenilenmesinin zorlaşacağını söyledi.

DETAYLI HESAPLAMAK GEREK

İstanbul’un siluetinin ve kentin tarihi dokusunun korunması adına atılacak her adımı desteklediklerini kaydeden Nazmi Durbakayım “Bir Kadıköylü olarak ve sektörün temsilcisi olarak, bu uygulamanın çok ince hesaplar yapılarak alınması taraftarıyız. Belli bölge veya durumlarda 15 kat sınırlanmasını destekliyoruz. Ancak Belediye Meclisi’nin aldığı kat sınırlama kararı, yönetmeliklerle sağlanan emsal artışından faydalanamayan 13 ve üzeri katlı riskli binaların yenilenmesini tamamen durduracaktır” dedi.-Star

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kadıköy’e 15 kat sınırı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.