1 litre atık yağ getirene pazar arabası

Bayrampaşa Belediyesi, çevrenin korunması ve atık yağların suya karışmasını önlemek amacıyla yeni bir ‘Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası’ daha başlattı. Kampanya kapsamında, bir litre atık yağ getiren vatandaşlara pazar arabası hediye edilecek.

YAŞAM .
1 litre atık yağ getirene pazar arabası

Kampanyanın vatandaşlara anlatılması için 17 Şubat Çarşamba günü Kocatepe Mahallesi, 18 Şubat Perşembe günü de Altıntepsi Mahallesi’ndeki kapalı pazarların girişine Bayrampaşa Belediyesi tarafından stant kurulacak. Stantlara bir litre atık yağ getiren vatandaşlara pazar arabası hediye edilecek.

Bitkisel Atık Yağları Niçin Toplamalıyız?

• Kızartma amacıyla kullanılan yağlar defalarca kullanıldığında polar sayıları yükselir ve kansorejen madde haline gelir.
• Bir litre atık yağ bir milyon metreküp suyun kirlenmesine neden olmaktadır. Yağlar su yüzeyini kaplayarak havadan suya oksijen geçişini engeller ve deniz canlılarının ölmesine neden olur.
• Atık yağlar lavaboya döküldüğünde kanal borularına yapışarak boru kesitinin daralmasına neden olur.
•  Çöpe dökülen atık yağlar çöp depolama alanlarında sık sık yangın çıkmasına neden olmaktadır.
• Atık yağlar yeraltı suyuna karışarak temiz su kaynaklarının tükenmesine neden olmaktadır.

Bitkisel atık yağların çevreye olan zararlarının önüne geçmek için atık yağlar Bayrampaşa Belediyesi tarafından lisanslı firma aracılığı ile toplanmaktadır.

Evlerde atık yağlarını biriktiren vatandaşlar, 444 1 990 numaralı Bayrampaşa Belediyesi Çağrı Merkezi’ni veya 444 28 45 numaralı Alo Atık Yağ hattını arayarak atık yağlarını evlerinden aldırabiliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 1 litre atık yağ getirene pazar arabası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.