Sokak hayvanlarına 'çip' takılacak

İstanbul'da İBB ve ilçe belediyeleri arasında imzalanan protokole göre, ilçelerden toplanacak sokak hayvanları tedavi edildikten sonra 'çip' takılarak geri gönderilecek.

YAŞAM .
sokak hayvanlarına çip takılacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde, sokak hayvanlarının bakımı ve korunması amacıyla İBB ile ilçe belediyeleri arasında protokol yapılması onaylandı.

İBB Meclisi'nin aralık ayı toplantısının 2. birleşimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında yapıldı.

Toplantıda, Sarıyer'de yapımı tamamlanan Kısırkaya Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'ne ilçelerden getirilen sokak hayvanlarının bakımı ve korunması amacıyla İBB ile ilçe belediyeleri arasında protokol yapılmasına ilişkin teklifin yer aldığı rapor, oylamaya sunuldu.

İtirazlarını dile getiren CHP üyelerinin ret oyuna karşın, rapor oy çokluğuyla kabul edildi.

Protokolü imzalayan ilçelerden alınan sokak hayvanları, Kısırkaya Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirilecek. Aşılanması, kısırlaştırılması ve tedavisi biten hayvanlar 'çip' takılma uygulaması ile kayıt altına alınarak, alındıkları ortama geri bırakılacak. Protokolü imzalayan ilçe belediyeleri, sokak hayvanını kendi ilçe sınırları içerisinde alındığı ortama geri bırakmakla da yükümlü olacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sokak hayvanlarına 'çip' takılacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.