Mutant papatyalar!

Fukuşima’da 'mutant papatya' açtı

YAŞAM .
mutant papatyalar!

Japonya’da Mart 2011’deki deprem ve tsunamide 6 reaktörünün 3’ü zarar gören ve radyasyon yaymaya başlayan Fukuşima Daiichi Nükleer Santrali yakınlarında çekilen papatya fotoğrafları, felaketin daha uzun süre bölgeyi etkileyeceğine dair korkuları artırdı.

Vahdet'in haberine göre twitter’da Japon bir kullanıcının paylaştığı papatya fotoğrafı gözleri yeniden deprem ve tsunami yüzünden nükleer felaketin yaşandığı Fukuşima’ya çevirdi. Nükleer santrale 110 km mesafede bulunan Nasuşioabara City’de çekilen ve 600 kez retweet edilen fotoğrafta, 3 tanesi gözle görülür şekilde deforme olmuş 4 papatya görülüyor.

Bahçecilik uzmanlarına göre, yüksek oranda radyasyona maruz kalan bitkilerde bu tür bozuklukların görülmesi normal. Nitekim Haziran 2013’te de ‘Igmur’ adlı internet sitesinde şekli bozulmuş meyve ve sebzelerin fotoğrafları yayımlanmıştı.

Korkutan

'EVE DÖNEBİLİRSİNİZ' ÇAĞRISI DOĞRU MU?

Öte yandan papatyaların bu korkutucu görüntüsü, Başbakan Şinzo Abe’nin başka yerlere gönderilern bölge sakinlerinin Mart 2017’ye kadar evlerine dönebilecekleri yönündeki kararını sorgulattı.

* Mutant, farklı farklı elektromıknatıssal ışınlar nedeniyle RNA ve DNA'larında bozulmalar oluşan organizmalara verilen bir addır.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mutant papatyalar!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.