5. Haliç Dostluk Kupası Kadir Has Üniversitesinin

Koç Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesi kürek takımları, geleneksel hale gelen HALİÇ DOSTLUK KUPASI için yarıştı.

SPOR .
5. haliç dostluk kupası kadir has üniversitesinin

Bu yıl beşincisi gerçekleştirilen yarış, Rahmi Koç Müzesi önünde başladı, Kadir Has Üniversitesi önünde son buldu. 5. HALİÇ DOSTLUK KUPASI YARIŞI’nda bu yıl birinciliğe ulaşan ekip Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı oldu.

Koç Üniversitesi ile Kadir Has Üniversitesi kürek takımları bu yıl beşinci kez dostluk için yarıştı. İlk olarak 2011 yılında gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Haliç Dostluk Kupası kürek yarışları bu yıl Rahmi Koç Müzesi önünde başladı ve Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü önünde son buldu.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ 7 DAKİKA 30 SANİYEDE KAZANDI

Dünyanın en prestijli sportif faaliyetleri arasında yer alan kürek sporunun en hızlı tekne kategorisinde, yarışçılar dakikada ortalama 32 kürek çekti. En başarılı ekip dakikada 32 kürek çekerek yarışmayı 7 dakika 30 saniyede tamamlayan Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı oldu. Kadir Has Üniversitesi ekibi iki takım arasında büyük çekişmeye sahne olan yarışı 7 dakika 30 saniyelik performansıyla tamamladı.

PROF. DR. İNAN: “AYNI HEYECANLA DEVAM”

Kadir Has Üniversitesi'yle 5 yıl önce Haliç Dostluk Kupası Yarışı'nı başlattıklarını aktaran Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, etkinliğin geleneksel hale gelmesinden mutluluk duyduklarını ifade etti. Umran İnan, Koç Üniversitesi olarak sporun her dalına büyük önem verdiklerini, öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra spor aktivitelerinde bulunmalarını desteklediklerini aktardı. Bu tür etkinliklerin Haliç'in canlanmasına da katkı sağlayacağını vurgulayan Umran İnan, "Öğrencilerin özverili, hevesli ve disiplinli çalışmaları sayesinde bu etkinliğin önümüzdeki yıllarda da aynı heyecanla devam edeceği inancını taşıyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.

PROF. DR. AYDIN: “BU SADECE SPORTİF BİR FAALİYET DEĞİL”

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın şöyle konuştu: “Türkiye’de iki üniversite arasında gelenek haline getirilen ve her yıl düzenlenen tek kürek yarışını gerçekleştirmekteyiz. Bizim için bu etkinlik üniversite gençliği ve spor adına barış ve dostluğa yapılan vurgu açısından büyük anlam taşımaktadır. Yılda bir kez yapılan bu yarış, sadece sportif bir faaliyet olarak görülmemeli, Türkiye’nin güzide iki üniversitesi arasındaki kapsamlı işbirliği, dostluk ve yaratıcı rekabetin de bir yansıması olarak algılanmalaıdır. Bu yıl 5. kez gerçekleştirilen bu yarışta öğrencilerimize bu heyecanı bize yaşattıkları için teşekkür ederken, benzer etkinliklerin diğer üniversiteleri de kapsayacak şekilde artarak sürdürülmesinin önemini vurgulamak isterim.”

16 Nisan Cumartesi günü saat 10:00’da Rahmi Koç Müzesi önünden başlayan ve Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü önüne kadar süren 2 bin 200 metrelik parkurda, Kadir Has Üniversitesi ekibinde Kübra Aksoyer (dümenci), Buğra Akyazı, Yavuz Ali Oğuz, Savrun Kanay, Besim Tolga Şahinoğlu, Batuhan Köksal, Levent Örge, Özgür Borazan, Cihat Yasin Sevinç dostluk kupası için kürek çekti.

Koç Üniversitesi Kürek Takımı’nı ise Yağmur Taşdemiroğlu (dümenci), Berke Ataseven, Oğuzhan Kadaifçiler, Günay Şimşek, Abdullah Salih Budan, Mahmut Berhan Demirbilek, Caner Çelik, Kaan Kanlı, Yusuf Yener Karaca oluşturdu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 5. Haliç Dostluk Kupası Kadir Has Üniversitesinin
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.