72 saat su altında kaldı

'Akvaryum adam' lakaplı Guinness rekortmeni Cem Karabay, su altında 72 saat kalmasının ardından karaya çıktı.

SPOR .
72 saat su altında kaldı

Kainatta Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan" unvanını alan ve "Akvaryum adam" lakaplı Guinness rekortmeni Cem Karabay, su altında 72 saat kalmasının ardından karaya çıktı.

Beylikdüzü Sualtı Sporları Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, Karabay, Mısırlı dalgıç Walaa Hafez'e ait 51 saat 24 dakikalık "En uzun süre denizde yaşam dünya rekoru"nu, 72 saatle kırdı. 

Dalgıç, rekoru kırmasının ardından bugün saat 08.50'de Girne Yavuz Çıkarma Plajı'nda kurulan platformdan, elinde Türk ve KKTC bayraklarıyla karaya çıktı.

Burada, dalış ekibi ve vatandaşlar tarafından karşılanan Karabay, rekoruna ilişkin plaketini Guinness Hakemi Şeyda Subaşı'nın elinden aldı.

Burada kendisini bekleyenlere kısa bir konuşma yapan Karabay, sağlanan desteklerden dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.

Karabay, suyun altında en çok uyumakta zorlandığını belirterek, "Türkün gücünü dünyaya gösterdim, Ne mutlu Türküm diyene" ifadelerini kullandı. 

Dalgıç Karabay, daha sonra sağlık ekiplerince kontrollerinin yapılması için hastaneye götürüldü. 

Karabay, 17 Temmuz'da kendisine eşlik eden dalgıçlarla Girne Yavuz Çıkarma Plajı'ndan denize girmişti. 3 gün boyunca denizin 6 metre altında yaşayan dalgıç, suyun altında 72 saat kaldı.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 72 saat su altında kaldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.