“O Transferlerin Acil Gelmesi Lazım”

Evkur Yeni Malatyaspor’un Teknik Drektörü Erol Bulut, “3 transfer yaptık ama şuan eksik olan 3 transferimiz var. Onları da inşallah en kısa zamanda yönetim, transfer komitemiz gerçekleştirirler.

SPOR .
“o transferlerin acil gelmesi lazım”

Evkur Yeni Malatyaspor’un Teknik Drektörü Erol Bulut, “3 transfer yaptık ama şuan eksik olan 3 transferimiz var. Onları da inşallah en kısa zamanda yönetim, transfer komitemiz gerçekleştirirler. Çünkü transferler ne kadar erken gelirse o kadar bizim adımıza daha iyi olacak. İlk maçımızla birlikte 7 haftamız bayağı zor ve çetin geçecek. O yüzden o transferlerin acil gelmesi lazım” dedi.

Bulut, ligin ilk yarısında güzel bir performansla 29 puan topladıklarını ifade ederek, “İlk yarıyla ilgili söylenecek çok şey var. Sezon başı kamp dönemini biraz sıkıntılı geçirdik. 13 oyuncuyla kamp dönemini tamamladık. Kamp döneminde sakatlanan arkadaşlarımız, geç gelen transferler oldu. Göztepe maçına 14 sağlam adamla gittik. O maçta yedek kulübesinde 4 sakat arkadaşımız vardı. Şükürler olsun ki sahada oynayan arkadaşlarımız, sonradan oyuna giren arkadaşlarımızla güzel bir galibiyet aldık. Ondan sonraki haftalarda da Fenerbahçe’yi kendi evimizde yendik. O moralle, sakat oyuncularımız geri dönmesi, yeni transferlerin aramıza katılmasıyla ilk yarıda güzel bir performans göstererek, ilk yarıda 29 puan topladık” şeklinde konuştu.

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya’da gerçekleştirdiklerini anımsatan Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Antalya’da 10 günlük bir kamp dönemi geçirdik. Genel anlamda baktığımızda kamp çalışmaları iyi geçti. Maalesef her kampta olduğu gibi sakatlıklar oluyor, bu kampta da 1-2 sakat oyuncumuz var. Yeni transferimiz Mustafa Akbaş’ın kasığında ikinci derece bir yırtık oldu, bir ay sonra bizimle olacak. Eren’in kasığında birinci derece yırtık var, o da 10 gün sonra aramıza katılacak.”

Kamp dönemlerinde transferlerin önemli olduğunu dile getiren Bulut, “Ben her zaman transferlerin erken gelmesi konusunun üzerinde duruyorum. Takıma uyum sağlamaları, atmosferi görüp yeni arkadaşlarıyla birlikte o heyecanı yaşamaları. Evet, 3 transfer yaptık ama şuan eksik olan 3 transferimiz var. Onları da inşallah en kısa zamanda yönetim, transfer komitemiz gerçekleştirirler. Çünkü transferler ne kadar erken gelirse o kadar bizim adımıza daha iyi olacak. İlk maçımızla birlikte 7 haftamız bayağı zor ve çetin geçecek. O yüzden o transferlerin acil gelmesi lazım” diye konuştu.

Bulut, transferlerin gecikmesine ilişkin, “Geçen sene devre arası kamp döneminde istenilen transferler gelmedi, gelenlerde geç geldi. Gilberto ve Doria geç geldi, kendilerinden maalesef az faydalandık. Biz, yeni takımlarına onları iyi hazırladık. Şuanda ikisi de kendi takımlarında güzel performans gösteriyorlar. Yaz döneminde transferlerimiz geldi ama onlarda geç geldi. Donald, Guilherme geç geldi. Sadece Aleksic zamanında geldi. Tabi bu zaman kaybı sıkıntı oluşturuyor. O dönemi iyi atlattık. Onlarda katıldıktan sonra daha iyi yol almış olduk. Şuan bu durumdayız ama şuan yine transfer dönemi, biz listemizi daha önce belirleyip, alacağımız futbolcuları da belirleyerek 6 hafta önceden yönetimimize aktardık. Gerisi yönetim ile transfer komitesine bağlı” değerlendirmesinde bulundu.

‘Bana 3 müjde lazım’ diyen Bulut, şunları söyledi:

“Önemli olan sistemimize göre adam seçmek. Daha da önemlisi karakterleri. Takımın sistemine, yapısına ve karakterine uyum sağlaması lazım. Çok iyi futbolcu, büyük bir yetenek olabilir ama karakteri iyi değilse, bizim takımımızda yer bulması çok zor. Burada sonuçta kurallar var. O kuralları belirleyen ve uygulattıran kişi ekibimle benim. O kurallara uyması lazım, onun dışına çıkarsa zaten bizimle yolları fazla sürmüyor. O yüzden transferleri sisteme göre seçiyoruz. Gelecek arkadaşlarımızda sisteme iyi uyum sağlayacaklar. Şuan ki futbolcularda yeni gelenlere yardımcı oluyorlar. O yüzden uyum süreci bizim takımda daha kısa sürüyor. İnşallah yeni gelenlerde aynı şekilde adapte olup, hızlı yol alır.”

 

 

Kaynak: Malatya Haber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git “O Transferlerin Acil Gelmesi Lazım”
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.