Senegalli futbolcu haksız bir şekilde Erdoğan'ın eleştirilmesine isyan etti.

Bir dönem Sivasspor’da top koşturan Senegal asıllı Fransız futbolcu Jacques Faty, Fransız televizyonunda katıldığı spor programında Cumhurbaşkanı Erdoğan eleştirilince isyan etti.

SPOR .
senegalli futbolcu haksız bir şekilde erdoğanın eleştirilmesine isyan etti.

BFM Sport kanalında Futbol ile din ilişkisinin konuşulduğu programda program sunucularının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan söylemlerine Jacques Faty tepki gösterdi. Program sunucularından Daniel Riolo’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı iyi biri mi sorusuna: Tabiki iyi biri. Ülkesi için çok iyi işler yaptı.”diye cevap verdi. Gazetecinin öyle mi sorusuna ise, ”Evet ben şahidim halkına daha çok hak tanıyor" diye cevap verdi. Sunucunun Erdoğan’un kendisine muhalif kimseleri öldürdüğü yönündeki skandal açıklamasına ise Faty, "Kimi öldürüyor? Doğru değil abartmayın. Ben İstanbuldayım." diyerek cevap verdi. 

Cahil insanları sevmiyorum, iftira atanlara hiç tahammülüm yok 

Program suncusu Gilbert Brisbois’in konunun hassas olduğunu söyleyerek araya girmesi üzerine ise Eski Sivassporlu yıldız, ”Herkesin fikrine saygı göstermek gerekir, ya da yapıcı bir şekilde tartışarak ilerleyelim. Ancak ben kapalı ve cahil insanları sevmiyorum. Hele ki iftira atanlara hiç tahammülüm yok.” diyerek cevap verdi. 

Türkiye çok yaşa, Tayyip’in arkasındayız 

Kardeşi de Bursaspor’da top koşturan Jacques Faty BFM Sport kanalında katıldığı programı kendi Facebook adresinden Türkiye çok yaşa, Tayyibin arkasındayız etiketiyle paylaştı. 

Erdoğan'ın çağrısıyla döviz bozdurmuştu 

Jacques Faty, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'dövizinizi bozdurun' çağrısına da uymuştu. "TL'yi ve hükümeti desteklemek için paramı bozdurdum" diyen Faty, o dönem 5 bin sterlinini TL'ye çevirdi. -Yeniakit

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Senegalli futbolcu haksız bir şekilde Erdoğan'ın eleştirilmesine isyan etti.
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.