Formula 1'e Taze Kan Geliyor

FIA uzun süredir merakla beklenen aralarında Ferrari'nin de bulunduğu 2010 Formula 1 giriş listesini açıklarken, listede 3 yeni takım yer aldı.

SPOR .
formula 1e taze kan geliyor

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA), 2010 Formula 1 giriş listesini açıkladı. 13 takım FIA'nın açıkladığı listede yer alırken, 3 yeni takımın da adının listede olduğu bildirildi.

McLaren, BMW-Sauber, Renault, Toyota ve şu anki şampiyona lider Brawn GP'nin şartlı olarak listeye dahil edildikleri ve 19 Haziran'a kadar durumlarını gözden geçirmeleri gerektiği bildirilirken Ferrari, Red Bull, Scuderio Toro Rosso, Williams ve Force India ise şartsız olarak 2010 yarış listesinde yerlerini aldılar.

FIA, İspanyol Campos Grand Prix, ABD'li U.S. F1 ve Manor Grand Prix'nin ise mevcut 10 takıma ek olarak 13 takımlı listeye girmeyi başaran yeni takımlar olduklarını açıkladı. 

Eğer şartlı listeye giren takımlar, FIA'nın belirlediği tarihe kadar koşulları yerine getirmezlerse, F1 listesinden çıkartılma riski ile karşı karşıya kalacaklar.

Bu arada Ferrari takımından yapılan bir açıklamada, takımın koşulsuz olarak 2010 listesine dahil edilmesine karşın kurallar düzeltilmediği takdirde 2010 F1'de yarışılmayacağı duyuruldu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Formula 1'e Taze Kan Geliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.