Ünlü Pilotların İstanbul Park Aşkı

Formula 1'de Türkiye Grand Prıx'i için geri sayım sürüyor. 5 - 7 Haziran tarihleri arasındaki Grand Prix öncesi ünlü pilotlar Hamilton, Massa, Kovalainen ve Heidfeld, İstanbul Park Pisti’ne övgüler yağdırdı.

SPOR .
ünlü pilotların istanbul park aşkı

İstanbul Park, Formula 1 pilotlarının gözde pistlerinden biri. 5 - 7 Haziran tarihleri arasındaki Türkiye Grand Prix'i öncesi, son şampiyon Lewis Hamilton da pisti övdü. Hamilton, "İyi bir zaman yapmak için uğraşırken, aynı zamanda lastiklere binen yükü de düşünerek arabanın kondisyonuna dikkat etmek zorundasınız. Ayrıca, İstanbul Park yeni bir pist olmasına rağmen, eski pistlerin havasını taşımasını da çok seviyorum" diye konuştu.

McLaren Mercedes'in Finlandiyalı pilotu Heikki Kovalainen de İstanbul Park'ın yarış takvimindeki en modern pistlerden biri olduğunu vurguladı. Kovalainen, İstanbul Park için ''Muhteşem virajlara sahip bir pist ve en ünlüsü de 8. viraj. Arka arkaya gelen 4 adet iniş ve çıkış, 250 - 260 kilometre gibi hızlarda inanılmaz heyecanlı oluyor" değerlendirmesini yaptı.

Türkiye'de daha önce 3 kez birinciliği bulunan Ferrari pilotu Felipe Massa da, İstanbul Park’ı en favori pistlerinden biri olarak nitelendirdi.

Massa, ''Tabii ki herkes başarılı olduğu pistleri sever. Bu pistler bana çok büyük miktarda enerji veriyor. Çünkü İstanbul Park, özellikle çabuk dönüşleri sayesinde çok hızlı yarışlara sahne oluyor" ifadelerini kullandı.

BMW Sauber'in Alman pilotu Nick Heidfeld de diğer pilotların görüşlerine katıldı. Tüm pilotların Türkiye Grand Prix'sinde çok dikkatli yarışmaları gerektiğini söyleyen Heidfeld, pistin özellikleri nedeniyle yarışın her türlü sonuca açık olduğunun altını çizdi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ünlü Pilotların İstanbul Park Aşkı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.