Kayak için 2 saat eğitim yeterli

Kış tatilini Uludağ'da geçiren turistler, alacakları iki saat eğitimle kayak ve snowboard yapmayı öğrenebiliyor.

SPOR .
kayak için 2 saat eğitim yeterli

Türkiye'de kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da tatil yapmayı tercih edenler, 2 saat eğitimle kayak yapmanın keyfini yaşıyor.

Teleferik gibi ulaşımda alternatif imkanların sağlanması, yeni otoparkların hizmete girmesi ve özellikle festivallerin etkisiyle 2016-2017 kış sezonu Uludağ'da yoğun geçiyor.

Sömestir tatilinin de etkisiyle hafta sonlarında adeta adım atacak yer kalmayan Uludağ'da, 8 binin üzerinde yatak kapasitesine sahip otel ve pansiyonlarda yüzde 100'e varan doluluk yaşanıyor.

Kış turizminin önemli merkezi, bu dönemde günübirlikçilerle beraber her gün çok sayıda kişiyi ağırlıyor.

Uludağ'da, bilmeyenler için kayak yapmanın keyfine varmanın maliyeti 340 liradan başlıyor. Hiç kayak ve snowboard yapmayı bilmeden pistlere çıkan tatilciler, buradaki eğitmenlerden randevu alarak 2 saatlik eğitime 340 lira ve ekipmanına 70 lira ödeyip kayak yapmayı öğreniyor.

Türkiye Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği Başkanı Yahya Usta, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yılların kar yağışı konusunda en bereketli dönemini geçirdiklerini belirterek sezonun yoğun geçtiğini söyledi.

Uludağ'a gelip kayak ve snowboard yapmak isteyenlerin ilk duraklarının kendileri olduğunu vurgulayan Usta, ders alacak kişinin dernek yerleşkesine gelerek randevu alması gerektiğini dile getirdi.

Kayak için ekipman kiralamak gerektiğini ifade eden Usta, "Ayakkabı bağlama ve baton gibi şeyler günlük kiraya veriliyor. Ekipman işini hallettikten sonra randevu saati geliyor ve ders başlıyor." dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kayak için 2 saat eğitim yeterli
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.