Infantino tersledi: Palavra anlatmayın

UEFA Genel Sekreteri Infantino, kendisiyle şike soruşturmasını konuşmak isteyen TFF Genel Sekreteri Alkin'i sert sözlerle tersledi.

SPOR .
ınfantino tersledi: palavra anlatmayın

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de geçen hafta düzenlenen FIFA Kongresi'nde Türkiye için çok kötü gelişmelerin habercisi sayılabilecek bir olay yaşandığı ortaya çıktı.

Türk futbol kamuoyunun gündemini, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in iştirak etmemesiyle işgal eden kongreye katılan TFF heyetinin UEFA yetkililerinin tavrıyla şoka uğradığı öğrenildi. Bu sarsıcı olayın kahramanları ise UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ile TFF Genel Sekreteri Emre Alkin.

TFF'nin en üst düzey profesyoneli olan Emre Alkin'in, yönetim kurulunda 2. Başkan Vekilliği görevini yürüten Servet Yardımcı ile birlikte gittiği Budapeşte'de UEFA Genel Sekreteri'yle protokol kurallarını göz ardı etmiş bir şekilde şike davası hakkında konuşma isteği umulmadık bir tepkiyle son buldu.

Kongreye verilen bir arada Infantino'nun yanına giden Alkin'in Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu'nun şike soruşturması kapsamında aldığı kararlar hakkında UEFA'nın ne düşündüğünü öğrenme çabası içine girdiği ama Infantino'nun "Don't bullshit me (Bana palavra atmayın)" diyerek Alkin ile konuşmayı reddettiği belirtildi.

Cezanın habercisi mi?

Bu tavır futbol kulislerinde, UEFA'nın şike konusunda önümüzdeki günlerde Türkiye'yi üzecek kararlar alacağının göstergesi olarak değerlendiriliyor. Avrupa'da futbolun patronu olan kurumun diğer ülkelere kötü örnek teşkil etmemesi için TFF'nin alacağı kararlara göz yummayarak, soruşturma kapsamında daha ciddi cezalar verilmesini istediği biliniyor. Bu çerçevede TFF ile bugünlerde şike konusunu konuşmaya yanaşmayan UEFA'nın düşüncesini bu hafta sonu ya da gelecek hafta başında göndereceği resmi yazıyla ilan etmesi ve Türkiye'nin ağır bir cezayla karşı karşıya kalması bekleniyor.

Gazeteport

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Infantino tersledi: Palavra anlatmayın
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.