UEFA:Türkiye'de Şike İle İlgili Yeterli Delil Var

"Türkiye'de şike ile ilgili yeterli delil var. TFF disiplin kararlarını hızlı bir şekilde almalı."

SPOR .
uefa:türkiyede şike ile ilgili yeterli delil var

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, şike iddiaları konusunda kararları Türkiye Futbol Federasyonu'nun alacağını, kendilerinin daha sonra durumu inceleyeceklerini söyledi.
 
Infantino, UEFA Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında Conrad Otel'de düzenlediği basın toplantısında, bir soru üzerine, yaptıkları toplantılarda Türkiye'nin durumunun gündeme gelmediğini dile getirerek, şunları kaydetti:
 
''Ancak şunu söyleyebilirim; Türkiye büyük bir futbol ülkesi ve bu nedenle UEFA Kongresi burada düzenledi. Türkiye'de geçmişte ve şu anda bazı şike iddialarıyla ilgili davalar, soruşturmalar var, futbol disiplin heyetlerinde de bunlar gündemde. Türkiye Futbol Federasyonu doğru, gerekli kararları alacak, yerindenlik durumu var. Yerinde alınacak kararlar var. Bunlar Türkiye'de, Türk makamları tarafından alacak. Bu kararlar alındıktan sonra biz durumu inceleyeceğiz. Herhangi bir karar da alacak değiliz. Onlar ne yapılacağını biliyor. Şikeye karşı toleransımız sıfır.'' 

58. maddenin sadece Türkiye Futbol Federasyonu'nun sorumluluğu olmadığını anlatan Infantino, ''UEFA olarak statülerimizde ve tüzüklerimizde şike ile ilgili bütün kurallarımız açık, sıfır tolerans. Ancak burada uygun ve orantılı yaptırımların verilmesi gerekiyor. 58. madde değiştirilsin, değiştirilmesin, şu anda bizim için böyle bir konu yok. Önemli olan doğru önlemlerin ve kararların alınması lazım Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, daha sonra biz duruma bakacağız'' ifadelerini kullandı.

Ahaber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git UEFA:Türkiye'de Şike İle İlgili Yeterli Delil Var
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.