Yunan Basınından Lefter'e Vefaya Övgü

Haberi manşetten gören Yunan gazetelerinden Ta Nea, "Herkes oradaydı diye menşet attı.

SPOR .
yunan basınından leftere vefaya övgü

Yunanistan'daki basın-yayın organları, Türk futbolu ve Fenerbahçe'nin efsane futbolcusu Lefter Küçükandonyadis'in Şükrü Saracoğlu Stadı'ndan aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu binlerce kişi tarafından uğurlandığını yazdı.

Haberi manşetten gören Yunan gazetelerinden Ta Nea, "Herkes oradaydı. Türkiye'nin Başbakanı Tayyip Erdoğan, arkadaşları ve bütün takımlardan binlerce taraftar, Türkler için Lefter Küçükantoniadis olan Türk futbolunun efsanesi değerli Rum Lefter Antoniadis'i uğurlamak için oradaydı." ifadelerini kullandı. Türkiye'nin Lefter'e olan sevgisini alkışlayan gazete, "Yunan olarak doğdu, Türk olarak övüldü." diye yazdı ve "Para değil, sadece sevgi istiyordu." dedi. 1944'te Türkiye forması altında Yunanistan'a attığı gol sonrası Yunan taraftarlarca Lefter'e portakal atıldığını hatırlatan gazete, 3 yıl önce Lefter'in Ta Nea'ya verdiği röportajda "Bizi aç zannediyorlardı!" şeklindeki ironik cevabını aktardı. Futbol hayatının anlatıldığı haberinde Yunan taraftarların gemişte Lefter'e olan öfkesini de aktaran Ta Nea, "Yunanlar Lefter'i yeniçeri ve hain olarak görüyordu. Türkler ise Rum." diye yazdı. Diğer gazeler ise Lefter için şu başlıkları kullandı: Exedra Spor: "Efsane Lefter'e son selam", Goal News: "Büyük Lefter için son alkış", Ethnos: "Ver Lefter'e, yaz deftere"

Zaman

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yunan Basınından Lefter'e Vefaya Övgü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.