Dursun Özbek, Galatasaray başkanlığına aday

"Başkanlık çok ulvi ve şerefli bir görev, bu görev için hazırlıklarımı aşağı yukarı bitirmiş durumdayım"

SPOR .
dursun özbek, galatasaray başkanlığına aday

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, kulübün mayıs ayında yapılacak genel kurulu öncesi gelecek hafta düzenleyeceği basın toplantısıyla başkan adaylığını resmen açıklayacak.

Sarı-kırmızılı kulübün Galatasaray Lisesi'nde yapılan nisan ayı divan kurulunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Özbek, başkan adaylığı için hazırlıklarını bitirmek üzere olduğunu belirterek, "Başkanlık çok ulvi ve şerefli bir görev. Bu görev için hazırlıklarımı aşağı yukarı bitirmiş durumdayım. Önümüzdeki hafta yapacağım basın toplantısıyla bu manadaki duruşumu anlatacağım. Çok heyecanlıyım. Galatasaray'da görev almak başkanlık yapmak çok heyecanlı. Bu heyecanımı hizmetime de taşımak istiyorum. Önümüzdeki hafta yapacağım basın toplantısıyla bu yarışta nerede olduğumu tam olarak açıklayacağım" ifadelerini kullandı.

Başkanlık adaylığını divan başkanlığı seçiminde gölge düşürmemek için şimdi açıklamak istemediğini anlatan Özbek, Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak'ın yönetiminde olup olmayacağıyla ilgili soruya, "Ali ile Abdurrahim beraber çalıştığım mesai arkadaşlarım. Çok katkı veriyorlar. Bugün futbol takımının bulunduğu durum onların katkılarının ne kadar değerli olduğunun açık göstergesi. Beraber uyumlu şekilde çalışıyoruz. Onlarla her gün beraberiz. Beraber de olsak ayrı ayrı da olsak hiçbir şey fark etmeyecek, birbirimizi çok severiz. Bir hafta içinde her şey belli olur" cevabını verdi.

Gelecek hafta sadece başkanlığını resmi olarak açıklayacağını yönetim listesi için önünde süre olduğunu vurgulayan Özbek, "Çok kuvvetli bir liste olacağını düşünüyorum. Herkesin bu sürece katkı vermesi gerekiyor" dedi.

 "Ünal Aysal'la seçimle ilgili görüşmem olmadı"

Eski Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile seçimle ilgili bir görüşmesinin olmadığının altını çizen Özbek, "Kendisinin Antalya'da bulunan otellerini satın almıştım, bu manada görüşmelerimiz oldu. Ünal Aysal benim ağabeyim. Herkesle olduğu gibi Ünal ağabeyle de istişare ediyoruz. Dolayısıyla 'beraber seçime girer miyiz' diye bir görüşmemiz olmadı" şeklinde konuştu.

Seçimin Galatasaray Futbol Takımı'nın şampiyonluk yarışını etkilemeyeceğini savunan Özbek, "Galatasaray'da süreklilik esastır. Seçimin tarihi tüzük gereği oluştu, değişmesi mümkün değil. Dolayısıyla bu tarih değişmez, seçim Galatasaray'ın bir gerçeği. Belki olumlu etki de edebilir" diyerek sözlerini tamamladı.

Dürüst: "Aday olmayacağım"

Galatasaray Kulübü Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dürüst, gelecek ay yapılacak seçimde başkan aday olmayacağını dile getirdi.

Bu sene Galatasaray camiası için seçim senesi olduğunu aktaran Dürüst, Özbek'in adaylığıyla ilgili, "Hayırlı olsun. Hep beraber bir takım olarak çalışıyoruz. Benim görevim 23 Mayıs'a kadar görevimi en iyi şekilde yürütmek. Seçim için de bütün adaylara başarılar diliyorum. Bu seçimde aday olmayı düşünmüyorum. Şu anda başka bir görevim var ve onu yapacağız" ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek kimdir?

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dursun Özbek, Galatasaray başkanlığına aday
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.