Minik Balkan şampiyonu hedef büyüttü

Altı yaşında başladığı wushuda 4 yılda 7 madalyanın yanı sıra Balkan şampiyonluğu yaşayan 10 yaşındaki Yasemin Şeker, şimdi de Avrupa ve dünya şampiyonu olmayı hedefliyor

SPOR .
minik balkan şampiyonu hedef büyüttü

Sivas'ta 6 yaşında başladığı wushuda 4 yıl gibi kısa bir sürede 8 madalya kazanan Balkan şampiyonu Yasemin Şeker, Avrupa ve dünya şampiyonu olup Türk bayrağını her müsabakada dalgalandırmayı hedefliyor. 

Mehmetçik İlkokulu 4. sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Yasemin Şeker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 yıl önce kuzeninin antrenmanını izleyince wushuyla tanıştığını ve kendisinin de wushu yapmaya karar verdiğini söyledi.  

Wushunun çok zevkli bir spor olduğunu dile getiren Yasemin Şeker, 4 yılda düzenlenen müsabakalarda Türkiye şampiyonlukları ve Türkiye ikincilikleri elde ettiğini kaydetti.

Yunanistan'ın başkenti Atina'da 24-26 Nisan'da düzenlenen 2. Balkan Wushu Şampiyonası'nda 'tao grubu' minikler şampiyonu olduğunu anlatan Yasemin Şeker, "Çok çalıştım ve hakemlerden fazla puan alarak birinci olmayı başardım. Maçı kazanmak için elimden gelen her şeyi yaptım. Mutlu olarak Sivas'a döndüm" dedi. 

Milli takım antrenörü Salih Urhan nezaretinde haftada 3 gün antrenman yaparak şampiyonalara hazırlandığını dile getiren Yasemin Şeker, "Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olmak. Türk bayrağımızı her müsabakada dalgalandırmak istiyorum" diye konuştu. 

Gelecek yıl düzenlenecek Balkan Şampiyonası'na katılacağını aktaran milli sporcu, sonraki hedefinin de Avrupa Şampiyonası'nda yer almak olduğunu söyledi. Asıl hedefinin ise dünya şampiyonluğu olduğunu ifade eden Yasemin Şeker, wushu dünya şampiyonu Şeyma Urhan'ı örnek aldığını belirtti. 

Baba Şeker, gurur gözyaşları döktü 

Yasemin Şeker'in babası Turan Şeker de röportaj sırasında kızının ağladığını görünce, bir süre kızına sarılarak gurur gözyaşları döktü.

Baba Şeker, "Kızımla gurur duyuyorum. Sözlerle ifade edilemeyecek derecede gururluyum" dedi. 

Kızını antrenmanlara götürüp getirdiğini ve her konuda destek verdiğini anlatan Turan Şeker, "Sonuna kadarda yanındayım ve başarısı için elimden gelen her türlü desteği vereceğim" ifadelerini kullandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Minik Balkan şampiyonu hedef büyüttü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.