Nadal Sert Zeminden Şikayetçi

Avustralya Açık şampiyonu Rafael Nadal, sert kortta düzenlenen turnuva sayısının azaltılması çağrısında bulundu.

SPOR .
nadal sert zeminden şikayetçi

Teniste erkekler dünya klasmanının bir numarası Rafael Nadal, pazar günü sert kort Grand Slam'i Avustralya Açık'ta şampiyonluğa ulaştığı için zemin konusunda daha rahat konuştuğunu söyledi.

Toprak kortların yıldız oyuncusu, giderek daha fazla sert kort turnuvasına çıktıklarını hatırlattı ve bu tür zeminin çim ve toprak zeminden daha zorlayıcı olduğunu savundu.

22 yaşındaki sporcu ayrıca, emekliye ayrıldıktan sonra da tenis ve futbol oynamak istediğini söyledi. Ancak gençken çok fazla turnuvaya katılmasının, ileride kendini zorlayabileceğini belirtti. Nadal, kariyerinin zirvesine çıktığı geçen yıl dizindeki sakatlık nedeniyle masters ve davis kupalarını kaçırmıştı. 

Kapalı kort turnuvaları da hesaba katılırsa tenis sezonunun yarısından çoğu sert zeminde geçiyor. Sadece bir ay çim kort turnuvaları düzenleniyor, sezonun geri kalanında ise toprak kort turnuvaları yapılıyor. Profesyonel Tenisçiler Birliği'nin dünya turunda bu yıl 68 turnuva yer alıyor.
 
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Nadal Sert Zeminden Şikayetçi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.