1071 Sultan Alparslan ve Malazgirt Şehitleri Türk Okçuluğu Kupası

1071 Sultan Alparslan ve Malazgirt Şehitleri Türk Okçuluğu Kupası, Antalya'da düzenlendi.

SPOR .
1071 sultan alparslan ve malazgirt şehitleri türk okçuluğu kupası

Antalya Okçular Tekkesi Gençlik Spor Kulübünce, Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda gerçekleştirilen program Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İstiklal Marşı'nın okunması ve deneme atışlarının ardından yarışmalara geçildi.

Programa katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Okçular Tekkesi'nin yaptığı hizmetlerle sporcuların iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve iyi bir Müslüman olarak yetişmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Yarışmaya katılan sporculara başarı dileyen Karaloğlu, organizasyonda emeği geçenlere de teşekkür etti.

Okçular Tekkesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Sümeyye Gamze Uçar da 947. yılı kutlanan Malazgirt Zaferi sebebiyle Sultan Alparslan ile şehitleri saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

Açıldıkları ilk günden itibaren geçmişinden haberdar, geleceğinden umutlu, hedefi olan gençler yetiştirmek için yoğun çaba gösterdiklerini kaydeden Uçar, "Sporu sadece fiziki bir hareket disiplini olarak yapmak değil, ilim ve kültür ile beraber eş zamanlı faaliyetlerle, milli değerlerimizi aktif olarak yaşayıp nesilden nesile aktarma zamanı gelmiştir. Bu vesileyle bugün sadece ok atışı neticesindeki ödüller dışında, yaz boyunca talebelerimizin ilmi ve ahlaki değerlerindeki ivmeyi de gözlemledik ve bu kategoride de ödül vermeye karar verdik." diye konuştu.

Uçar, 95 sporcunun katıldığı organizasyonun, spor ve kültürel ilmin bir arada yapıldığı Türkiye'deki ilk resmi yarışma türü olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Programa Karaloğlu'nun yanı sıra Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ile diğer davetliler katıldı. (Trt Spor)

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 1071 Sultan Alparslan ve Malazgirt Şehitleri Türk Okçuluğu Kupası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.