Pistte aday kadro belli oldu

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF), 2016 Rio Olimpiyatları'na gidecek milli takımda yer alması muhtemel sporculardan oluşan aday kadroyu açıkladı.

SPOR .
pistte aday kadro belli oldu

TAF'ın internet sitesinde yer alan 63 kişilik aday kadroda, barajı geçen 15 atletin yanı sıra, gelecek yıl 11 Temmuz'a kadar devam edecek kota müsabakalarında baraj geçme şansı bulunan 48 atlet bulunuyor. Listenin, 21'i kadın, 42'si erkek sporculardan oluşuyor.

Kadınlarda, güllede Emel Dereli, çekiçte Kıvılcım Kaya, maratonda Sultan Haydar ve Nilay Esen Ersun, 3 bin metre engellide Özlem Kaya ve Tuğba Güvenç, erkeklerde ise 5 ve 10 bin metrede Ali Kaya, 1500 metrede İlham Tanui Özbilen, 3 bin metre engellide Tarık Langat Akdağ ve Halil Akkaş, 100, 200 ve 4x100 metrelerde Jak Ali Harvey ile Ramil Guliyev, 400 metre engellide Yasmani Copello Escobar, maratonda Bekir Karayel ve Serkan Kaya'nın, olimpiyat kotası bulunuyor.

Listede bulunan Ali Kaya, İlham Tanui Özbilen, Jak Ali Harvey ile Ramil Guliyev, kendi kategorilerinde dünya sıralamasında ilk 10 sporcu arasında yer alıyor.

Atletizmde takımlar, her kategoride barajı geçen en fazla 3'er sporcusuyla olimpiyatlara katılabiliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Pistte aday kadro belli oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.