Nevin ile Aslı "havuz"dan çıkarıldı

IAAF milli atletler Aslı Çakır Alptekin ile Nevin Yanıt'ı test havuzundan çıkardı.

SPOR .
nevin ile aslı havuzdan çıkarıldı

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF), "whereabout programe" adı verilen "sporcu nerede formu" ile takibe aldığı atletlerin isimlerinin yer aldığı test havuzunu güncelledi. Güncellemenin ardından dünyanın birçok ülkesinden atletlerin yer aldığı listedeki Türk atlet sayısı 18'e düştü.
 
Biyolojik pasaportundaki anormal değerlerle ilgili soruşturma altında olan Aslı Çakır Alptekin ile numunesinde "anabolik stereoid"lerden olan stanozolol maddesine rastlandığı gerekçesiyle soruşturma sürecine giren Nevin Yanıt, bugün itibarıyla test havuzundan çıkarıldı.
 
Konuyla ilgili AA muhabirine açıklama yapan milli takım antrenörlerinden Ertan Hatipoğlu, IAAF'ın takibe gerek görülmeyen atletleri havuzdan çıkardığını belirterek, "Soruşturma altında bulunan iki atlet söz konusuysa atletlerin test havuzundan çıkarılmaları, ceza alacak olmaları şeklinde yorumlanabilir. Demek ki IAAF kendi içinde kesin bir sonuca vardı ve gerekli işlemlerin yapılması konusunda topu, ülke federasyonuna attı. Süreç her iki atletimiz için de olumsuz sonuçlanırsa birisi ömür boyu diğeri ise 2 yıldan 4 yıla kadar ceza alacak. Bu durumda IAAF takibe gerek olmadığı için atletlerin isimlerini listeden çıkarmış olabilir" şeklinde konuştu.
 

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Nevin ile Aslı "havuz"dan çıkarıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.