Film Köşemizde Bugün ''Barton Fink''

Yazarımız Uğur Yılmaz Sandıkçı bugün 1991 yapımı Dram/Suç tarzında bir eser olan Barton Fink filmini siz değerli on5yirmi5 okuyucuları için yazdı.

SİNEMA .
film köşemizde bugün barton fink

Yapım : 1991

Tür : Drama, Suç

Yönetmen : Joel Coen

Senaryo : Joel Coen, Ethan Coen

Oyuncular : John Turturro, John Goodman, Judy Davis, Micheal Lerner

Süre : 116 dakika

IMDb : 7.7 / 10

 

Barton Fink, Broadway’da “basit insanlar” üzerine yazdığı bir oyunu büyük başarı kazanan bir yazarın bu başarıdan sonra çağrıldığı Hollywood’daki serüvenini anlatıyor.Yazarı getiren şirket, ondan ünlü bir oyuncu için “güreş filmi” yazmasını istemektedir.İçine dönük biri olan Barton Fink bir otel odasına çekilerek  senaryoyu yazmaya başlar.

Fink bu arada oteldeki diğer insanlarla tanışır.Önce yan odadaki komşusu iri yarı gizemli bir adam olan sigortacı Charlie, sonra şirketin tüccar ve cahil genel müdürü, daha sonra da yıllar önce Hollywood’a gelmiş ünlü ve alkolik bir yazar ve ve onun sevgilisi olan Audrey ile tanışır.Audrey ile Barton Fink arasında karşılıklı bir etkileşim oluşur.

Ancak bu sıralarda, çevresi gitgide karanlık bir komployla örülen yazar, bir sabah uyandığında yanınbaşında Audrey’in bıçaklanmış kanlar içindeki cesedini bulur.Sonra  yan odadaki komşusu Charlie gelir ve ona cesedi kısa zamanda yok etmesi için yardım eder.Bu gizemli komşu Charlie aslında kimdir ve Barton Fink bu komplonun neresindedir?

Senaryosunu Ethan ve Joel Coen kardeşlerin yazdığı filmi kardeş Joel Coen yönetiyor.Barton Fink Cannes 1991’de festival tarihinde görülmemiş bir başarıya imza atarak en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi erkek oyuncu dallarında üç ödül birden kazanıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Film Köşemizde Bugün ''Barton Fink''
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.