Film Köşemizde Bugün ''Hüküm''

Yazarımız Uğur Yılmaz Sandıkçı bugün 1982 yapımı muhteşem bir drama olan Hüküm filmini siz değerli on5yirmi5 okuyucuları için yazdı.

SİNEMA .
film köşemizde bugün hüküm

Yapım :  1982

Tür : Dram

Yönetmen : Sidney Lumet

Senaryo : David Mamet

Oyuncular : Paul Newman, Charlotte Rampling, Jack Warden, James Mason

Süre : 129 dakika

IMDb : 7.8 / 10

 

Filmin kahramanı Boston’lu avukat Frank Galvin’dir.Frank, yıllardır tek bir davayı kazanamamış, kendini yok eden alkolik biridir.Eşinden boşanması ve meslekte gözden düşmesi onu derinden etkilemiştir.

Biz onu otomobil ya da endüstri kazalarında ölmüş insanların ölüm ilanlarına bakarken görürüz, daha sonra kahramanımızı bu talihsiz insanların cenaze törenlerinde, kederli akrabalara kartvizitini dağıtmakla bazı sigorta davalarını almaya umarken görürüz.Günün birinde Frank sarhoş olduğu bir anda öfkeden çıldırır, ofisini harap eder, diplomalarını duvardan söker ve bu döküntülerin içinde düşüp bayılmadan her şeyi parçalar.Ancak daha sonra bir davayı alır.

Ona komada olan bir kadını savunacağı tıbbi bir suistimal davası teklif edilir.Hızlı bir hesaplamayla yetmiş bin dolar kazanabilir.Ancak müvekkilinin çaresiz durumunu gördüğünde bu davanın kolay kazanılamayacağını anlar, fakat bu bu onun son şansıdır.

İşe Katolik Kilisesi ve politik egemenlerden başlar.Yalnızca müşterisi için değil aynı zamanda kendi ruhu için savaş verir.Zaferle yeniden canlanma gelir.Daha önce yaşama isteğini kaybetmiş bir insanken, hukuk mücadelesi onu ağırbaşlı, ahlaklı ve mükemmel bir avukata dönüştür.

En iyi aktör ve en iyi yönetmen dallarında Oscar Ödülü Adayı olmuş ‘HÜKÜM’ filminin senaryosunu David Mamet kaleme almış, Sidney Lumet yönetmiştir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Film Köşemizde Bugün ''Hüküm''
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.