"Eğer rol güçlüyse bir stara ihtiyacım yok!"

Quentin Tarantino bu yıl beşincisi düzenlenen Lumière Film Festivali'nde Lumière 2013 ödülüne layık görüldü. Ünlü yönetmen, ödül öncesinde sinemasıyla ilgili açıklamalar yaptı.

SİNEMA .
 eğer rol güçlüyse bir stara ihtiyacım yok!

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, beşincisi düzenlenen Lumière Film Festivali'nin onur konuğuydu. Bu yıl 14-20 Ekim tarihlerinde Lyon'da gerçekleşen festivalde, ünlü yönetmen Lumière 2013 ödülüne layık görüldü. Festival öncesi L'Express gazetesine konuşan başarılı yönetmen kariyeri ve sinemasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. 
Sinema tarihine "Pulp Fiction", "Reservoir Dogs", "Django Unchained" gibi filmler kazandıran yönetmen yaptığı açıklamalarda "Sinema benim için her zaman bir tutkuydu, dışarıda neler olup anlamamı sağladı. Dolayısıyla sinemayı her zaman çok ciddiye aldım" ifadesinde bulundu. 
Filmlerinde Christoph Waltz gibi az tanınmış oyuncuların yanında Brad Pitt gibi süperstarlarla da çalışan Tarantino, oyuncu seçimleriyle ilgili de konuştu. "Eğer rol yeterince güçlüyse herhangi bir stara ihtiyacınız yok" diyen ünlü yönetmen aksi durumda süperstarın filmin dengesini de bozabileceğini belirtti. 
Yazı yazmayı çok sevdiğini, filmlerinin senaryolarını da tıpkı bir roman gibi yazdığını söyleyen Tarantino, sözlerine şöyle devam etti: "Edebiyat hem benim için hem de sinema için çok önemli. Filmlerimi A'dan Z'ye ben yazıyorum ve bunu seviyorum. Bir film için sadece diyalog yazmak da yeterli değil. Zaten öyle olsaydı roman ya da tiyatro oyunu yazardım. Diyalogların yanı sıra filmi görsel bir planın üzerine oturtmak da çok önemli."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Eğer rol güçlüyse bir stara ihtiyacım yok!"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.