Hollywood'un kapıları Türk sinemasına açılıyor

Türkiye-ABD ortak yapımı "Osmanlı Subayı", ABD'nin ardından 19 Mayıs'ta Türkiye'de vizyona girecek.

SİNEMA .
hollywoodun kapıları türk sinemasına açılıyor

Türkiye-ABD ortak yapımı "Osmanlı Subayı", ABD'nin ardından 19 Mayıs'ta Türkiye'de vizyona girecek.

Yapımcı Güneş Çelikcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Osmanlı Subayı" filminin, çok iyi bir sisteme, dağıtım kanallarına ve ekonomiye sahip Hollywood'la, güzel hikayeleri olan Türkiye'nin ortak yapımlarının ilk adımı olduğunu belirterek, "Bu proje için bizi en fazla heyecanlandıran da bunun bütün evrensel hikayelerin anlatılacağı bir kapı açacak olmasıydı. Umarız bunun arkası gelir ve birçok proje olur." dedi.

Çelikcan, "Bu filmin söylemek istediği şey, 'Savaşta herkes acı çekiyor. Bunlardan ders çıkartalım. İnsanların ortak acısı var ve bunu beraber değerlendirelim'di. Buna karşı çıkılması, daha filmi izlemeden dahi yer yer saldırılar olması bizi çok mutsuz etti." ifadelerini kullandı.

"Bazı radikal Ermeni dernekleri saldırıya varan kampanyalar düzenliyor"

Ermeni meselelerine de değinen filmin tarafsızlık üzerine kurulduğunu kaydeden Çelikcan, ABD'deki bazı radikal Ermeni derneklerinin, bazı noktalarda saldırıya varan kampanyalar düzenlediğini anlattı.

Çelikcan, "Osmanlı Subayı"nın, bazı çevrelerin ezberini bozduğu değerlendirmesini yaparak, şöyle devam etti:

"Sinema filminden bu kadar korkulması, insanlara bu kadar 'Aman sakın gidip görmeyin' demek, bu kadar kapalı olmak bizim için değil bence bu kampanyayı yürütenler adına çok üzücü."

ABD'li hemşireyle bir Türk subayının aşkını konu alıyor

Yönetmen koltuğunda Joseph Ruben'in oturduğu film, Birinci Dünya Savaşı yıllarında, idealist bir ABD'li hemşireyle bir Türk subayının aşkını konu alıyor.

Senaryosu Jeff Stockwell, müzikleri ise Geoff Zanelli imzası taşıyan "Osmanlı Subayı"nda Michiel Huisman, Hera Hilmar, Josh Hartnett, Ben Kingsley, Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem rol alıyor.

Güneş Çelikcan, Hollywood'la yeni ortak projeler için şimdiden kolları sıvadıklarını ifade ederek, "Hz. Mevlana'nın hayatını konu alan bir projeye başladık şimdi. Bunun da bir buçuk sene önce senaryosuna başladık. Filmin senaristi 'Gladyatör' filminden tanıdığımız, 'Gladyatör' filminin yazarı David Franzoni. Uzun bir zamandır kendisiyle Mevlana'nın hayatı üzerine çalışıyoruz. Hatta kendisinin Türkiye ziyareti oldu. Konya'ya gittik." şeklinde konuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hollywood'un kapıları Türk sinemasına açılıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.