4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali başvuruları sürüyor

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi'nin iş birliğiyle düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu festival, 10-18 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

SİNEMA .
 4. uluslararası boğaziçi film festivali başvuruları sürüyor

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi'nin iş birliğiyle düzenlenen, Anadolu Ajansı'nın (AA) global iletişim ortağı olduğu "4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali", 10-18 Kasım tarihlerinde İstanbul'da gerçekleştirilecek.

4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında, ulusal kısa ve uzun metraj film yarışmaları düzenlenecek.

Ulusal filmler de katılabilecek

Festivalin, ilki geçen yıl uluslararası olarak düzenlenen "Uzun Metraj Film Yarışması"na, bu yıl ulusal filmler de katılabilecek. Yarışma kapsamında, "En İyi Ulusal Uzun Metraj Film"e 100 bin lira, "En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film"e 25 bin dolar, "En İyi Yönetmen"e 5 bin dolar, "En İyi Senaryo", "En İyi Görüntü Yönetmeni", "En İyi Kurgu", "En İyi Erkek Oyuncu" ve "En İyi Kadın Oyuncu"ya 2 bin 500'er dolar ödül verilecek.

Başvuru koşulları

"Kısa Metraj Film Yarışması"nda ise festivalin ilk yılından beri verilen "Ahmet Uluçay Büyük Ödülü"ne layık görülen film 50 bin lira, "En İyi Ulusal Kısa Kurmaca Film" ve "En İyi Ulusal Kısa Belgesel Film"e 15'er bin lira, "En İyi Uluslararası Kısa Kurmaca Film" ve "En İyi Uluslararası Kısa Belgesel Film"e 10'ar bin lira ödül takdim edilecek. "İstanbul Medya Akademisi Genç Yetenek" ve "Kısa Film İzleyici" ödülleri ise 5'er bin lira olacak.

Başvuru koşulları "bogazicifilmfestivali.com" internet sitesinden öğrenilebilecek. Yarışmaya başvurular, 21 Ekim'de sona erecek.

İlk üç yılında hızla büyüyen, uluslararası yarışmalarıyla dikkati çeken festivalin bu yılki programında da ulusal ve uluslararası alanda sinemanın saygın isimleri, sinemacılar ve sinemaseverlerle buluşacak.

Festival programı, önümüzdeki günlerde sinemaseverlerle paylaşılacak.

Festival hakkında

İlki 2013'te düzenlenen ve Yürütme Kurulu Başkanlığı'nı Ogün Şanlıer'in sürdürdüğü festivalin geçen yılki bölümünde, Hollywood yıldızlarının oyuncu koçluğunu yapan Susan Batson genç sinemacılara yönelik oyunculuk workshopu gerçekleştirdi.

Lorenzo Soria, Ivana Chubbuck, Semir Arslanyürek, Burçak Evren, Tarık Tufan, Derviş Zaim, Ümit Ünal, Feza Çaldıran, Yamaç Okur, Safa Önal gibi onlarca yerli yabancı sinemacının katılımıyla Türk ve dünya sinemasının konuşulduğu paneller ve atölye çalışmaları gerçekleştirilen festivalde, dramaturji, senaristlik, yönetmenlik, film yapım süreci ve sinematografi üzerine düzenlenen workshoplar ise büyük ilgi gördü.

Festivalin film gösterimi bölümlerinde ise onur konuğu Romanya filmleri ile yarışma filmlerinin yanı sıra, belgesel, yakın coğrafya, animasyon, dünya sineması, ödüllü filmler, portre, gelenekten geleceğe, çağdaş masallar, kısa film, gişe filmleri ve İstanbul Medya Akademisi destekli filmler izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 4. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali başvuruları sürüyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.