Ergüven'in Mustang filmine Fransa'dan 4 ödül

Türk yönetmen Ergüven'in filmi Mustang "Fransa'nın Oscar'ı" olarak bilinen Cesar Sinema Ödülleri'nden dördünü aldı

SİNEMA .
ergüvenin mustang filmine fransadan 4 ödül

Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in yönetmenliğini yaptığı Mustang, "Fransa'nın Oscar'ı" olarak bilinen Cesar Sinema Ödülleri'nden dördünü alarak büyük başarı elde etti.

41. Cesar Sinema Ödülleri Paris'teki Chatelet Tiyatrosu'nda düzenlenen törenle dağıtıldı.

Türk yönetmen Ergüven'in Mustang filmi, törenden dört ödülle ayrıldı. Mustang, yarışmada "en iyi ilk film", "en iyi senaryo", "en iyi montaj" ve "en iyi müzik" ödüllerine layık görüldü.

Yarışmanın "en iyi film" ödülünü yönetmenliğini Philippe Faucon'un yaptığı "Fatima" isimli film alırken, en iyi yönetmen ödülünü ise "Trois Souvenirs De Ma Jeunesse" (Gençliğimin Üç Hatırası) adlı filmiyle Arnaud Desplechin elde etti.

En iyi kadın oyuncu ödülü "Marguerite" filmindeki performansıyla Catherine Frot'un, en iyi erkek oyuncu ödülü ise "La Loi Du Marche" (Pazar'ın Kanunları) adlı filmdeki rolü ile Vincent Lindon'un oldu.

Törende ABD'li Aktör Michael Douglas'a ise ''Cesar Onur Ödülü'' verildi.

Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven'in yönetmenliğini yaptığı ve ilk uzun metrajlı filmi olan Mustang, Oscar'larda da Fransa adına Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde yarışacak.

Karadeniz Bölgesi'nde Türkçe çekilen Mustang, kırsal kesimde yaşayan genç kızların "özgürlük mücadelesi"ni eleştirel bir gözle ele alıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ergüven'in Mustang filmine Fransa'dan 4 ödül
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.