'Altın Koza Film Festivali' başladı

Açılışı yapılan festivalde Ediz Hun, Perihan Savaş ve yapımcı Abdurrahman Keskiner'e ''Yaşam Boyu Onur Ödülü'' verildi.

SİNEMA .
altın koza film festivali başladı

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 19'uncusu düzenlenen ''Uluslararası Altın Koza Film Festivali''nin açılış töreninde Ediz Hun, Perihan Savaş ve yapımcı Abdurrahman Keskiner'e ''Yaşam Boyu Onur Ödülü'' verildi

Merkez Park Amfi Tiyatro'da düzenlenen açılış ve ödül töreni için gelen sanatçılar kırmızı halı üzerinden geçerek tören alanına girdi.Açılış konuşmalarının ardından ''Yaşam Boyu Onur Ödülü''ne layık görülen Perihan Savaş'a ödülünü Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, yapımcı Abdurrahman Keskiner'e Vali Hüseyin Avni Coş, Ediz Hun'a ise Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz verdi.

Perihan Savaş ödülünü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, ''Çok heyecanlı, çok mutluyum, çok sevinçliyim ama bir o kadar da üzgünüm. Ben sanatçıyım ama bir anneyim. Artık anneler ağlamasın. Ne olur artık annelerin yüreklerini ağlatmayalım'' diye konuştu.

Ediz Hun ise ödülü hayatını kaybeden sinema emektarları Ayhan Işık, Yılmaz Güney, Neriman Köksal, Orhan Günşiray, Ekrem Bora, Sadri Alışık'la paylaştığını söyledi.

Festival kapsamında yapılacak olan ''Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması''nın jüri başkanı Ferzan Özpetek de törende yaptığı konuşmada, Antalya ve İstanbul'dan sonra 3. kez jüri başkanlığı yaptığını belirterek, günde 3 film izleyerek değerlendirme yapacaklarını söyledi.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Altın Koza Film Festivali' başladı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.