Şahan Gökbakar: Şöhret budalası olmadım

" Bence Türk seyircisi samimiyeti çok iyi anlıyor ve bunun üzerinden not veriyor. Samimiyet konusunda ödün vermediğim sürece devam edeceğimi düşünüyorum. "

SİNEMA .
şahan gökbakar: şöhret budalası olmadım

Çekimleri başladığından bu yana merakla beklenen  ‘Recep İvedik 5’ filmi nihayet izleyicisiyle buluşmaya hazır. 16 Şubat’ta vizyona girecek film öncesi gişe rekortmeni Şahan Gökbakar ile bir araya geldik. Fragmanı şimdiden 29 milyonlara ulaşan Gökbakar’la filminden yeni projelerine, ünlü olmaktan evliliğine kadar her şeyi konuştuk.  

‘Recep İvedik 5’ 16 Şubat’ta vizyona giriyor. O gün sizin için nasıl geçer? 

İlk defa cuma günü değil, perşembe günü vizyona giriyoruz. 16 bizim hanımın uğurlu rakamı. Hem öyle bir anlamı oldu hem de Almanya ve Avrupa’daki izleyicilerimiz perşembe günü vizyona girdiği için bir gün evvel izliyordu. Bu sefer eşitliği sağladık. O gün bizi neler bekliyor açıkçası bilmiyorum. Heyecanlıyız. Fragmanı en son 23 milyon kişi tarafından  izlenmişti. Şu anda 29 milyona çıktı. Bırakın bir filmin fragmanı bu kadar izlensin, çift haneli rakamlara geçememiştir.  

BU FİLMLE DEŞARJ OLUYORLAR

İnsanların bu filme ilgi göstermesi sizden mi yoksa Recep İvedik karakterinden ötürü mü? 

Geniş bir kesmi eğlendiriyor. Belirli bir grubu eğlendirmiyor. Genele hitap eden birçok sosyal ve ekonomik seviyeden insanı aynı anda güldürebilen bir karakter Recep İvedik. O da bu başarıyı ve izlenmeyi beraberinde getirdi. İnsanlar gülmeye hasret kaldığı için bu filmle deşarj oluyor. 

Recep İvedik bu kez millilerin içinde… Halter kaldırıyor, koşuyor, eskrim yapıyor. Bunun için özel bir ders aldınız mı? 

Birkaç ay Crossfitt yaptım. Aşağı yukarı tekniğini biliyordum. Onun dışında özel bir ders almadım. Zaten tam anlamıyla bir spor yapmam gerekmiyordu. Çünkü Recep İvedik yapıyor o boksu, güreşi ve halteri. Kendine göre kaldırıyor ve dövüşüyor. 

Sizi zorlayan sahneler oldu mu?

Olmaz mı? Özellikle bu filmin sonundaki 4*100 bayrak yarışında yönetmenimiz bizi biraz koşturdu. 20 tekrar derken bir 80 metre depar attım. Biraz sonlara doğru gözüm karardı ama Allah’a şükür her şeyi atlattık. 

Recep İvedik’e özel kıl makyajından bunaldınız mı?

Makyajda yeni bir teknik uyguladım. Bacaklarıma kilotlu çorap gibi bir şeyin üzerine o kıllar işlendi. Dolayısıyla tenime yapıştırılmadı. O anlamda yapışkan etkisinden kurtulmuş oldum. Onu da Amerika’da yaptırdık. 

TOGAN'DAN BAŞKA KİMSEYLE ÇALIŞMAM 

Kardeşiniz Togan Gökbakar dışında başka bir yönetmenle çalışır mısınız?

Bu Recep İvedik serilerinde veya beraber oluşturduğumuz filmlerde düşünmüyorum, çalışmam. 

Her filminin öncesinde "Şahan yapmışsa mükemmelini yapmıştır" denir. Bu beklenti sizi geriyor mu? 

Germiyor aksine sorumluluk yüklüyor. Çünkü kendinle yarışıyorsun ve senden beklenti yükseldikçe bu yarış zorlaşıyor. Bu da bir sorumluluk yüklüyor. "Daha iyi ne yapabiliriz? Recep nereye gitse daha komik olur?" diyoruz. Hep daha komiği arıyoruz.  

Bir gün komik hikâye bulamama kaygısı taşıyor musunuz?

Yok, o zaman da ya film çekmem ya da hüzünlü bir hikâye çekerim. Açıkçası "Bir gün acaba üretemezsem ne olur?" diye düşünmedim hiç. 

Üretmek demişken siz nelerden besleniyorsunuz? Halkın arasına karışıyor musunuz?

Halkın arasına karışamıyorum, karışsam da rahat gözlem yapamıyorum. Ama yurtdışında bu konuda daha rahatım. Recep İvedik’i kafamızda zaten bir dünyanın içine oturtuyoruz. Ortaya bir komedi çıkıyor. Onun üzerine ilerliyoruz. Onun için gözlem yapmamıza gerek kalmıyor. 

SIRADA CELAL İLE CEREN 2 VAR

Dünden bugüne baktığımız zaman yine hep aynı mütevazılıktasınız. Hiç mi şımarmadınız?

Teşekkürler... Bunun için özel bir çaba sarf etmiyorum, benim karakterim böyle… O zaman neysem bugün de öyleyim. Sadece iş yoğunluğum arttı. Beklentiler arttı. Onlara adapte olmaya çalışıyorum. Onun dışında şöhret beni kişi olarak değiştirmedi. 

Bu kadar başarılı olmanızda bunun bir etkisi olabilir mi?

Annemin başarısı diyebilirim. Öyle bir terbiye almışız ki ne oldum budalası olmadık. "Buldumcuk" olmadık. Samimi bir insanım. Maskeli ve perdeli, arkasında başka hesabı olan biri değilim. Bence Türk seyircisi samimiyeti çok iyi anlıyor ve bunun üzerinden not veriyor. Samimiyet konusunda ödün vermediğim sürece devam edeceğimi düşünüyorum. 

Sırada hangi proje var? 

Celal ile Ceren 2’ye yükseldik. Recep İvedik 6’yı düşünmeye başladık. Benim ‘Dikkat Şahan Çıkabilir’deki karakterlere 
inanılmaz talep var. Belki onlardan kolaj yapabilirim. Henüz bir karar veremedik. 

15 TEMMUZ SONRASI BİR AY KENDİME GELEMEDİM 

15 Temmuz sonrası herkesten farklı olarak bir şey hissetmediğimiz kesin. Çünkü Türkiye’de yaşayan bir isim olarak ortak acılardan iki kat dana etkileniyoruz. Çünkü ben gerçekten bu ülkeyi çok seven birisiyim. Bu ülkede hayatımı kariyerim başlattım ve bu ülke kariyerimde ilerlememi sağladı. O denem Recep İvedik’i yazıyordum. Tabii ki durdum. O kadar etkilendim ki bir ay kendime gelemedim. Eşim Selin motive ederek "Geç bilgisayar başına" dedi. Yok dedim gelmiyor içimden. Ne yazacağım hiçbir şey yazamıyorum. Öyle bir süreç geçirdim. 

EVLİLİĞİMİZDE HER ŞEY DÖRT DÖRTLÜK 

‘Evlilik aşkı öldürür’ tarzında birçok klişe var. Ben her evliliğin kendi dinamiğinde bir güzellik barındıracağını düşünüyorum. Önemli olan ortak bir hayatı paylaşırken kendi hayatından ödün vermek zorunda kalmamaktır. Kendine ait dünyanı tamamen yıkmamaktır. Bunu çok güzel bir şekilde başarıyorsa her iki taraf için evlilik hiçbir şeyi öldürmediği gibi aksine birçok şeyin artmasına neden olabiliyor. O yüzden biz de her şey dört dörtlük devam ediyor. 

BİRLİK VE BERABERLİK RUHU DEVAM ETMELİ 

Yakalanan bu birlik ve beraberlik ruhunun devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Aynı zamanda hayatında normal bir şekilde devam etmesi gerekir. Bu ülke çok iyi şeyler hakediyor. Hep beraber ülkemize hem de bireysel olarak insanlarımızı hak edilen güzel seviyeye taşımak için elimizden geleni yapmalıyız. Özellikle bizim üzerimize daha büyük bir yük biniyor. Ben elimden geldiğince iki dönemi geçirmiş bir insan olarak bu filmle insanların yüzlerini güldürmeye çalışacağım. 

OĞLUMLA BİRLİKTE OYNARIM 

Efe'nin her şeyiyle ilgileniyorum. Altını temizlemekten mama yemesine, yıkanmasından uyutulmasına kadar bütün servisleri perfect bir şekilde uyguladım. Hiçbir zaman dadılar ve yardımcılar çocuğumuzu büyütsün modunda olmadık. Doğum gününü bile kendi ellerimizle hazırladık. Organizasyon şirketiyle falan anlaşmadık. İleride oğlumu filmde oynatır 
mıyım? Olabilir. Aklı erdiğinde kendisi de isterse senaryo uygun olursa keyifle oynarım. -Akşam

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Şahan Gökbakar: Şöhret budalası olmadım
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.