Polat Alemdar, günümüzün Oğuz Kağan'ıdır

'Açlığa Doymak' filminin ve Kurtlar Vadisi'nin senaristlerinden Mustafa Çevik, Polat Alemdar karakterinin günümüzün Oğuz Kaan'ı olduğunu söyledi.

SİNEMA .
polat alemdar, günümüzün oğuz kağanıdır

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin senaristlerinden, 'Hükümdar' adlı kitabın yazarı Mustafa Çevik, kitabının içeriğinden bilgiler verdi. "Türkçenin güzelliğini anlatabileceğim bir kitap yazmak istedim." diyen Çevik, "Orta Asya'da dönüp baktığımızda, Türk insanının gönlünde yer etmiş en büyük kahraman Oğuz Kaan ve Mete Han'dır. Mete Han ve Oğuz Kaan'ı birleştirip Türkçe'nin o şiirsel üslubunu harmanladım. Bu kahramanların hikayesi, erdemleri, töreleri ve neden kahraman olarak karşımıza çıktıklarını anlatmaya çalıştım. Öte yandan, toplumun neden bu kahramanlara ihtiyaç duyduğunu anlatmaya çalıştım. " şeklinde konuştu.

Dünya üzerindeki her toplumun zaman zaman kahramanlara ve kahramanlıklara ihtiyaç duyduğunu anlatan Çevik, Oğuz Kaan ve Mete Hanı'ın da bu örneklerden olduğunu belirtti.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Polat Alemdar karakterini günümüzün Oğuz Kaan'ı olarak ifade eden Çevik, "Polat Alemdar'a günümüzün Oğuz Kaan'ını diyebiliriz. Bizim kahramanlara ihtiyacımız vardır. Gerçekleri, doğruları gösteren kahramanlara ihtiyacımız vardır. Polat Alemdar'ı da Oğuz Kaan'ı da tek bir kişiymiş gibi görmememiz lazım. Aslında onlar toplum bilincinin birlikte oluşturduğu sembollerdir. Tek başlarına kendilerini temsil etmezler. Ait oldukları toplumu temsil ederler. Toplumun bilincini, toplumun hayalini temsil ederler. Geçmişte de bu tip kahramanlar vardı. Gelecekte de bence böyle kahramanlar olmadır. Benim görüşüm bu tip kahramanlara toplumun ihtiyacı vardır." ifadelerini kullandı.

Ahaber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Polat Alemdar, günümüzün Oğuz Kağan'ıdır
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.