Gezici Festival'de Ücretsiz Filmler

Gezici Festival, kısa film tutkunları ile çocuk izleyicileri bu sene de unutmuyor.

SİNEMA .
gezici festivalde ücretsiz filmler

’Kısa İyidir’ ve ‘Kısaca Finlandiya’ bölümlerinde dünya sinemasından örnekler, ‘Kuzeyin Kovboyları: Aki Kaurismaki’ bölümünde de Fin yönetmenin eğlenceli kısaları izleyicilerle buluşacak.’Çocuk filmleri’ ise Belçika ve Fransa sinemasından.

Ankara Sinema Derneği tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, 17. kez düzenlenecek Gezici Festival, bir kez daha kısa film tutkunları, çocuklar ve çocuk kalanları mutlu edecek zengin bir programla izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Her yıl olduğu gibi Ankara’dan yola çıkacak Gezici Festival, 2-8 Aralık Ankara gösterimlerinden sonra 9-12 tarihleri arasında Sinop’a ve 14-18 Aralık’ta da İzmir’e konuk olacak. Kısa İyidir, Kısaca Finlandiya, Kuzeyin Kovboyları: Aki Kaurismäki ve Çocuk Filmleri bölümleri ücretsiz olarak izleyicilerle buluşacak.

‘Kısa İyidir’
Gezici Festival’in artık gelenekselleşen Kısa İyidir bölümü, sinemaseverlere bir kez daha unutmayacakları bir kısa film şöleni sunacak. Dünyanın çeşitli ülkelerinden festivale başvuran 890 film arasından seçilen kısa filmler, izleyicileri farklı ülkelerin yenilikçi sinemasıyla tanıştıracak. Kısa İyidir bölümünde, Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, Kanada, Meksika, Romanya ve Yunanistan’dan kısa filmler izlemeye hazır olun.

‘Kısaca Finlandiya’
Her yıl bir ülkeden kısa filmleri izleyici ile buluşturarak o ülke sinemasını tanıtmayı hedefleyen Gezici Festival’in bu yılki konuğu Finlandiya. Kısaca Finlandiya bölümü, sinemaseverlere bu küçük kuzey ülkesinin sinemasını, 30 yıla yayılan kısa filmlerle tanıtacak.

‘Kuzeyin Kovboyları: Aki Kaurismäki’
Kısaca Finlandiya bölümü, dünya sinemasının en özgün yönetmenlerinden Aki Kaurismäki’nin birer kült haline gelmiş kısa filmleriyle tamamlanacak. Sade anlatımı ve kendine özgü mizahıyla tutanamayanların sinemacısı olan Finlandiyalı yönetmen Kaurismäki’nin kısaları, özelikle ustanın 1986′da yarattığı Fin rock grubu Leningrad Cowboys’a çektiği video kliplerle müzik dolu, eğlenceli bir seçki olarak sinemaseverlerle buluşacak.

‘Çocuk Filmleri’
Gezici Festival, çocuk ve çocuk filmlerinin büyülü dünyasından vaz geçmeyen yetişkin izleyicileri de unutmuyor. Çizgi roman ve canlandırma sineması dendiğinde öncü konumundan taviz vermeyen Belçika ve Fransa ortak yapımı Çocuk Filmleri küçük ve büyük izleyicilere keyifli dakikalar yaşatacak.

Çocuk izleyicileri, bu sene film gösterimleri dışında da etkinlikler bekliyor. Hollanda Büyükelçiliği’nin katkılarıyla Ankara’da gerçekleşecek ‘Stop Motion’ Canlandırma Atölyesi’nde 8-12 yaşları arasındaki öğrenciler, Mieke Driessen ve Jenny van den Broeke ile ilk filmlerini yaratma şansını yakalayacaklar.

sinefesto
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gezici Festival'de Ücretsiz Filmler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.