Kültür Bakanlığı Sinema Destek Sonuçları Açıkland

Kültür Bakanlığı’ndan destek alacak filmler açıklandı...

SİNEMA .
kültür bakanlığı sinema destek sonuçları açıkland

Sinema Destekleme Kurulu, uzun metrajlı kurgu film yapım projelerine 5.000.000 TL,  geri ödemesiz yapım sonrası desteklerine ise 520.000 TL destek vereceğini açıkladı.

Kurulun aldığı kararlar arasında; değerlendirilecek projelerin incelenmesinde kurul üyelerine yardımcı olunması açısından bakanlığın belirleyeceği üniversitelerin Sinema-Televizyon bölümlerinde okuyan öğrencilerden bir çalışma grubu oluşturulması, ilk yönetmen projelerinin değerlendirme puanlarının kurul üyelerince 20 gün önceden Bakanlığa bildirilmesi, ilk 20’ye giren projelerin belirlenerek, yönetmenlerinin kurula davet edilip projelerinin sunumlarına izin verilmesi, senaryo yazım ve geliştirme desteği alınarak yazılan senaryoların, senaristlerinin izin vermesi halinde; Bakanlık web sitesinde oluşturulacak senaryo havuzunda yayınlanması ve yapımcılarla buluşturulması da yer alıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Destekleme Kurulu’nun destek vereceği filmleri buradan öğrenebilirsiniz.

hayalperdesi


 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kültür Bakanlığı Sinema Destek Sonuçları Açıkland
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.