2 Bin 978 Saat Reklam İzledik

Vatandaşlar Mart ayında televizyonda 2 bin 978 saat reklam izledi.

SİNEMA .
2 bin 978 saat reklam izledik

Geçtiğimiz bir ay boyunca ekrandaki 30 kanalda toplam 548 bin 13 adet reklam spotu yayınlandığı tespit edilirken, bu reklamların toplam süresinin ise 2 bin 978 saate denk geldiği belirlendi.

Mart ayında televizyona en çok reklamı inşaat sektörünün verdiği belirlendi. Toplam 77 bin 615 adet spot reklamı yayınlanan inşaat ve dekorasyon hizmetleri sektöründe, bu reklamlar 368 saati aşan bir süreye karşılık geldi. Bu sektörde en çok reklamı yayınlanan markalar arasında ilk üç sıra ise "Fi-Yapı A.Ş.", "Erpen" ve "Astay" şeklinde oluştu.

Yapılan aynı araştırmada, televizyonda yayınlanan reklamlar içinde ikinci sırada 73 bin 431 spot ve 361 saat aşan süre ile gıda sektörü yer aldı. Kanallarda reklamı yayınlanan iletişim firmaları içinde en çok "Ülker", "Eti" ve "Namet" yer aldı. Geçtiğimiz ay ekranlarda en çok reklamı yayınlanan sektörler arasında iletişim sektörü ise 59 bin 408 spotla üçüncü sırayı alırken, 376 saati aşan bir süreyle ekranlarda en çok yer alan sektör oldu. Sektörün en çok reklam verenleri de "Turkcell", "Vodafone" ve "Avea" oldu.

Nar Ajans'ın televizyonu kapsayan reklam araştırmasında, mobilya, ev tekstili ve eşyası sektörü toplam 51 bin 119 spotla dördüncü sırayı alırken, 193 saati aşkın bir süreyle ekranda yer aldı. "Merinos", "Alfemo" ve "Bellona" kendi sektörü içinde en çok reklamı yayınlanan markalardı. Mart ayında televizyonda en çok reklamı yayınlanan beşinci sektör, 40 bin 839 spot sayısıyla kozmetik ve kişisel bakım sektörü olurken, ekranda 238 saati aşan bir zaman aldığı belirlendi. Bu alanda "Molped", "Avon" ve "Colgate" çıkan spot sayısına göre ilk üç sırayı oluşturdu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 2 Bin 978 Saat Reklam İzledik
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir SİNEMA Fragman

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.