"Bir Zamanlar Anadolu'da"ya Ödül Yağdı

"Bir Zamanlar Anadolu'da", "Asya-Pasifik Film Ödülleri"nde "En İyi Yönetmen", "En İyi Sinematografi" ve "Jüri Büyük Ödülü"nü kazandı.

SİNEMA .
bir zamanlar anadoludaya ödül yağdı

Nuri Bilge Ceylan'ın bol ödüllü filmi "Bir Zamanlar Anadolu'da", "Asya-Pasifik Film Ödülleri"nde "En İyi Yönetmen", "En İyi Sinematografi" ve "Jüri Büyük Ödülü"nü kazandı.

Nuri Bilge Ceylan ve son filmi "Bir Zamanlar Anadolu'da", dört kategoride yarıştığı "Asya-Pasifik Film Ödülleri"nde ödüle boğuldu. 2008 yılında "Üç Maymun" filmiyle "En İyi Yönetmen" ödülünü alan Ceylan, "Bir Zamanlar Anadolu'da" ile bir kez daha aynı ödüle layık görüldü.

Gökhan Tiryaki'nin "En İyi Sinematografi" kategorisinde ödüllendirildiği törende, film "Jüri Büyük Ödülü"nü de alarak, törende en çok ödül alan yapım oldu.

Nuri Bilge Ceylan’ın katılamadığı törende, ödülleri Zeynep Özbatur Atakan teslim aldı.

Festivalin en önemli ödülü "En İyi Film" ise Asghar Farhadi'nin "A Seperation" filmine verildi.

Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği 2010 yapımı "Bir Zamanlar Anadolu'da"nın başrollerini Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel ve Muhammet Uzuner paylaşıyor. Film, bir doktor ile cinayet soruşturması yürüten bir savcının 12 saatlik gerilimli hikayesini konu almaktadır.

TRT'nin de katkısıyla, Bosna Hersek ve Türkiye'nin ortak yapımı olan film 11-22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 64. Cannes Film Festivali'nde büyük ödül Altın Palmiye için yarışacak filmler arasına girdi ve "Jüri Büyük Ödülü"'nü kazandı.

Trt.net.tr

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Bir Zamanlar Anadolu'da"ya Ödül Yağdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.