Altın Koza'nın 'Onur'ları

16. Altın Koza Film Festivali kapsamında yönetmen Ömer Lütfi Akad, oyuncular Filiz Akın ve Yusuf Sezgin ile müzisyen Cahit Berkay'a törenle onur ödülleri verildi.

SİNEMA .
altın kozanın onurları

Park Zirve tesislerinden düzenlenen ve sunuculuğunu Ayşenur Yazıcı'nın yaptığı ödül töreninde onur  ödülleri verildi.

Türk sinemasının unutulmaz eserlerinden ''Hudutların Kanunu'', ''Vesikalı Yarim'', ''Gelin'', ''Düğün'' ve ''Diyet' gibi filmlerin yönetmeni Ömer Lütfi Akad'ın sinema yaşamını anlatan gösterim yapıldı.
Törene katılmayan Akad, izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

''Köprü'', ''Devlerin Aşkı'' ve ''Selvi Boylum Al Yazmalım'' gibi çok sayıda unutulmaz filmin müziklerini yapan Cahit Berkay'a da onur ödülü, geçen yıl Altın Koza'da onur ödülü alan Selda Alkor tarafından verildi. Berkay'ı tebrik eden Alkor, uzun yıllar önce gerçekleştirdiği sahne deneyimi sırasında en büyük desteği Moğollar'dan aldığını söyledi. Duygulandığı gözlenen Berkay, bugüne kadar çok ödül aldığını belirterek, ''Çok ödül aldım ama Altın Koza'dan bir ödül almak oldukça anlamlı. Ödülü Selda Alkor'un elinden almak ise daha da anlamlı'' dedi.

"SİNEMA YAŞAM BİÇİMİM OLDU"

Diğer ödül ise Türk sinemasında 118 filme imza atan sinema sanatçısı Yusuf Sezgin ise ödülünü alırken, ''Sinema yaşam biçimim oldu. 46 yıl Türk sinemasının oyuncusu olmanın onur ve gururunu yaşadım'' diye konuştu.

Törende Türk sinemasının ''Masum sarışını'' olarak anons edilen Filiz Akın, çok defa Altın Koza için yarıştığını belirterek, ''Benim de artık bir Altın Kozam var'' dedi.

Ödüllerin verilmesi sonrasında Yeni Türkü grubu bir konser verdi. Geceye sinemanın ünlü isimleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Altın Koza'nın 'Onur'ları
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.