Mustafa Uslu ilk kez konuştu! Şaşırtan 'Oscar' açıklaması...

Ünlü film yapımcısı Mustafa Uslu, 'Oscar' ödülü için çarpıcı bir açıklamada bulundu.

SİNEMA .
mustafa uslu ilk kez konuştu! şaşırtan oscar açıklaması...

İzlenme rekorları kıran ‘Ayla' ve 'Müslümfilmlerinin sadece 2 yıl kadar bir süre ile 12 milyonu aşkın izleyiciyi sinema salonlarına çeken Mustafa Uslu'dan çarpıcı açıklamalar geldi.

Sabah'a konuşan Mustafa Uslu, ''Geçtiğimiz yıl Oscar'larda Türkiye'nin yabancı film temsilcisi olarak yarışan ancak ilk 5'e kalamayan 'Ayla' için "İlk kez size söylüyorum bunu. Biz Ayla filmiyle Oscar Ödülleri'nde son 4 saate kadar 8. sıradaydık. Benim bir konuşma yapmam istendi. Eğer ben o konuşmayı yapsaydım, biz Oscar'ı almıştık. Ama ben hayatım boyunca, ne bayrağıma, ne vatanıma, ne milletime asla ihanet etmem, kötü bir şey söylemem. Bunu yaparak bir yerlere gelmek hiç tarzım değil" dedi.

Kendisine sorulan "Nasıl bir konuşma yapmanızı istediler?" sorusu üzerine, "'Özgürlüklerin olmadığı bir ülkede film yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyor musunuz?' diye başlayan bir konuşmaydı… Ve ben bunu yapmadım. Yapsaydım Oscar'ı almıştık. İnkar edilemez bir insanlık hikayesini reddetti Oscar. Ben mi kaybettim? Hayır. Oscar, yetim Ayla'nın yüzüne kapıları kapattı diye Los Angeles'taki Güney Kore Mahallesi eylem başlattı. İmza kampanyası düzenledi. Bir Türk filmini Amerikalı Koreliler savundu orada. Ama kendi milletimizin Oscar seçici üyesi Ayla'ya oy vermedi… Olsun, Türk halkı bize Oscar'ı verdi zaten." açıklamasında bulundu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mustafa Uslu ilk kez konuştu! Şaşırtan 'Oscar' açıklaması...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.