'Bu film keşke benim uydurduğum bir hikaye olsaydı'

Türkiye'ye sığınan Suriyeli yönetmen Rauf Ali, bir kısmını ülkesinde çektiği ve Türkiye'de tamamladığı "Seer" isimli filmiyle Suriye'de yaşanan özgürlük mücadelesi ve dramları tüm dünyaya anlatmayı amaçlıyor.

SİNEMA .
 bu film keşke benim uydurduğum bir hikaye olsaydı

Suriye'nin Halep kentinden 2 yıl önce Türkiye'ye sığınan yönetmen Rauf Ali, Suriye'de çekimlerine başladığı ve Türkiye'de tamamladığı "Seer" isimli filmiyle, ülkesinde yaşanan dramları ve özgürlük mücadelesini tüm dünyaya anlatmak istiyor.

Lübnan'da sinema eğitimi alan Suriyeli yönetmen Rauf Ali, ülkesinde sinema ve dizi setlerinde çalışmaya başladıktan bir süre sonra kendi filminin yönetmenliğine soyundu.

Seer isimli bir erkek çocuğunun Şam'da yaşadığı mahallenin duvarına "özgürlük" yazmasıyla başlayan film, rejim askerlerinin çocuğu öldürmesiyle Suriye'de başlayan mücadeleyi anlatıyor.

Ali, şimdi festivallere gönderdiği filmiyle tüm dünyanın gözlerini Suriye'deki drama çevirmesini arzuluyor.

Yönetmen Rauf Ali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'deki savaşın çocuklarının duvara yazı yazmasıyla ateşlendiğini belirerek bu olayın ardından Suriye'de başlayan savaşı filme almaya karar verdiğini ifade etti.

Suriye'de uçak sesleri ve bombardımanlar altında filmini çekmeye başladığını ancak bu süreçte hiç zorlanmadığını anlatan Ali, "Bu filmi Şam'da çekmeye başladığımda hiç zorlanmadım çünkü biz artık savaşa alışmıştık. Bir yerde çatışma yaşanırken başka bir yerde çatışma olmuyordu. Ben bu filmi çekerken uçaklar üstümüzden geçiyordu. Hiçbir şeyden korkmadık, sadece çektik. Dünyadaki herkese Suriye'de yaşanan savaşın nasıl başladığını anlatmak istedim." diye konuştu. 

Tek amacının Suriye'de acı çeken insanları anlatmak olduğunu dile getiren Ali, "Suriye'de hiçbir şey eskisi gibi olamayacak. Kimse savaştan önceki eski hayatına dönemeyecek. Keşke çektiğim bu film benim uydurduğum bir hikaye olsaydı." dedi. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Bu film keşke benim uydurduğum bir hikaye olsaydı'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.