Bağımlılığa karşı en iyi senaryolar ödüllerdirildi

Alkol, tütün, madde ve teknoloji bağımlılıkları mücadelesini konu alan senaryo yarışmasında dereceye giren eserlerin kısa filmleri çekildi. Üniversitelerin iletişim fakültesi ve sinema, TV meslek lisesi öğrencilerinin katıldığı yarışmada kısa film vasıtasıyla bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

SİNEMA .
bağımlılığa karşı en iyi senaryolar ödüllerdirildi

Alkol, tütün, madde ve teknoloji bağımlılıkları mücadelesini konu alan senaryo yarışmasında dereceye giren eserlerin kısa filmleri çekildi. Üniversitelerin iletişim fakültesi ve sinema, TV meslek lisesi öğrencilerinin katıldığı yarışmada kısa film vasıtasıyla bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

Toplam 363 kısa film senaryosunun katıldığı yarışmada Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Özcan Çalışkan ve Feza Sınar’dan oluşan seçici kurul, dereceye giren 12 senaryoyu belirledi. Daha sonra bu filmler SETEM tarafından filme çekildi. Sosyal medyada yaygınlaştırılan bu filmler, aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarının bağımlılıkla mücadele eğitimlerinde de kullanılacak. Filmlerin çekimlerinde daha önceki yıllarda SETEM Akademi tarafından yetiştirilen gençlerin görev almasıyla, hem geçmiş projelerin sürekliliği hedeflenmiş, hem de bu gençlerin mesleğe katılımı sağlanmış oldu.

25 Ağustos’ta Yeşilay Genel Merkezi olan Sepetçiler Kasrı’nda düzenlenen geceye katılan Yeşilay ve SETEM yönetimi, Sinema Meslek Birlikleri yöneticileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı Temsilcisi İstanbul Sinema ve Telif Hakları Müdürü Nevin Sekizkardeş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Önal İnaltekin ile basın ve davetlilerin huzurunda ödül töreni ve gala gerçekleştirildi.

Mehmet Önder’in sunduğu gecede açılış konuşmalarını Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. M. Akif Seylan ve SETEM Başkanı Mehmet Güleryüz yaptı. Proje süresince gerçekleştirilen etkinliklerin yer aldığı bir video gösteriminin ardından ödüller sahiplerini buldu.

Alkol Kategorisinde

1. “Şişedeki Umutsuzluk” Uğur Tatar

2. “Geç Kalma” Eray Midem

3. “Hayata Tutunamamak” Hüseyin Böyük

 

Tütün Kategorisinde

1. “Asıl Gerçek” Elif Kırmacı

2. “ Dumanı Üstünde Acılar” Tolga Han Erder

3. “Ceza “ Zafer Çaltekin

 

Teknoloji Kategorisinde

1. “Canım Telefonum “ Emre Aran

2. “ Siyah & Beyaz” İlker Emon

3. “Düş Peşimden” Furkan Dağlı

 

Madde Bağımlılığı Kategorisinde

1. “Esaret Şarkısı “ Aslıhan Yesir

2. “Hayat Kırıklığı” Burak Ergin

3. “Girdap” Ahmet Kılıç

 

Birincilerin 3’er bin, ikincilerin 2’şer bin ve üçüncülerin biner lira ödül kazandığı gecede dereceye giren senaryolardan çekilen filmler topluca gösterildi.

Setem Akademi’de eğitim alan öğrenciler ve profesyonellerden oluşan ekiplerin çektiği kısa filmlerin yönetmenliğini Ufuk Özenateş, Sadık İncesu, Can Selman, Emre Şahin, Enes Kal, Eray Midem, görüntü yönetmenliğini Levent Bıyıklıoğlu, müziklerini Gökhan Tamir üstlendi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bağımlılığa karşı en iyi senaryolar ödüllerdirildi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.