'İstanbul'un Gözü' belgeselinin Türkiye prömiyeri yapıldı

Fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in İstanbul sevgisini konu alan "İstanbul'un Gözü" belgeselinin, Türkiye prömiyeri İstanbul'da gerçekleştirildi.

SİNEMA .
istanbulun gözü belgeselinin türkiye prömiyeri yapıldı

 Fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in İstanbul sevgisini konu alan "İstanbul'un Gözü" belgeselinin, Türkiye prömiyeri İstanbul'da gerçekleştirildi.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu'nda yapılan prömiyerde AA muhabirine açıklamada bulunan 88 yaşındaki fotoğraf sanatçısı Ara Güler, belgeseli başarılı bulduğunu belirterek, "Güzel bir çalışma olmuş. Bana fakslar da geliyor. O fakslarda 'Güzelin güzeli seçilmiş filmin' diyorlardı. Bir de bu belgeselde anlatmadılar ama ben 4 kere harbe gittim. Orada da fotoğraflar çektim. Filipinler'e, Etiyopya'ya, Eritre'ye kadar gittim. Yaser Arafat'ı ilk ben çektim. İlk benim fotoğrafımla kapak olmuştu." dedi.

Belgeselin yapımcısı Ümran Safter ise 2015 yapımı belgeselin uluslararası festivallerde gösterildiğini ifade ederek, "13 Mart'ta da, Amerika'da Washington DC Bağımsız Film Festivali'nde gösterildi ve En İyi Film ödülünü aldı. 17-18 Mart tarihlerinde Selanik Belgesel Film Festivali'nde de gösterildi. Bu ayın 30'unda da Güney Avrupa Film Festivali'nde gösterilecek." diye konuştu.

Belgeselin Türkiye gösterimi için özellikle İstanbul'u seçtikleri bilgisini veren Safter, çalışmayı fotoğrafçılık ya da iletişim fakültelerinde eğitim gören üniversite öğrencileriyle buluşturmak istediklerini kaydetti.

 "İstanbul Film Festivali'nde olmamak içimizde bir burukluk olarak kaldı"

Safter, belgeselin İstanbul Film Festivali'ne katılamadığını anımsatarak, şu yorumu yaptı:

"İstanbul Film Festivali'nde olmamak içimizde bir burukluk olarak kaldı ama çok da dert etmiyoruz. Önemli olan belgeseli izleyici ile buluşturmaktı. Zaten film festivallerini ben bir araç olarak görüyorum izleyiciye ulaştırma açısından. Onun dışında her koşulda da biz izleyiciye ulaştırabiliriz." 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'İstanbul'un Gözü' belgeselinin Türkiye prömiyeri yapıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.