"Diriliş" (The Revenant) filminin basın gösterimi yapıldı

12 dalda Oscar adayı "Diriliş" (The Revenant) 22 Ocak'ta vizyona girecek

SİNEMA .
diriliş (the revenant) filminin basın gösterimi yapıldı

12 dalda Oscar adayı gösterilen "Diriliş" (The Revenant) filminin basın gösterimi yapıldı.

Kanyon Cinemaximum'da gerçekleşen gösterimin ardından AA muhabirine filmi değerlendiren sinema eleştirmeni Atilla Dorsay, "Bir tür modern western, vahşi ve varoluşçu. İnsanın, bireyin çok vahşi doğa koşulları içerisinde varolma sorununu çok iyi işliyor ki bu klasik westernlerde de vardı" dedi.

Dorsay, "insanoğlunun vahşetinin kolay bitecek bir tema" olmadığını belirterek, tarih boyunca her şeye hükmetmiş içgüdüsel öldürme tutkusunun daha birçok filme konu olacağını söyledi.

Filmi beğendiğini dile getiren Dorsay, şu yorumu yaptı:

'Beğendim ama çok fazla değil, çok basit bir örnek vermek gerekirse yönetmen Alejandro Gonzales İnarritu'nun geçen sene çektiği 'Birdman' filmi çok daha özgündü. Bunda klasik westernden hatta İtalyan westerninden alınmış ögeler var. Her şeye rağmen dramatürjisi gayet sağlam, ayakta duran bir film ama 'Birdmen' daha iyiydi."

Diriliş (The Revenant)

Alejanndro Gonzales İnarritu'nun yönetmenliğini üstlendiği film, 19. yüzyılda Amerika sınırında yaşanan destansı bir hayatta kalma mücadelesini konu ediyor. "Diriliş", seyirciyi 1823 Amerika’sının gizemine ve tehlikesine çekiyor. Film sadece hayatın değil, onurun, adaletin, inancın, yuvanın ve ailenin içgüdüsünü keşfediyor. Michael Punke'ın kaleme aldığı "The Revenant: A Novel Of Revenge" kitabından beyazperdeye uyarlanan filmde Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy oynuyor. Film, 88. Akademi Ödülleri'nde, "En İyi Film", "En İyi Erkek Oyuncu", "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu", "En İyi Müzik", "En İyi Yönetmen", "En İyi Görsel Efekt", "En İyi Görüntü", "En İyi Kostüm", "En İyi Ses Kurgusu", "En İyi Ses Miksajı", "En İyi Makyaj" ve "En İyi Yapım Tasarımı" dallarında Oscar adayı olarak gösterildi.

Film, 22 Ocak'ta vizyona girecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Diriliş" (The Revenant) filminin basın gösterimi yapıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.