İngiltere'de maske ve ışın kılıcı yasağı

İngiltere'de Star Wars gösterimlerine, güvenlik kaygıları nedeniyle, ışın kılıcı getirilmesi yasaklandı. İzleyicilerden ayrıca diğerlerinin görüşünü engelleyebileceği için salonlara maske ile gelmemeleri de istendi.

SİNEMA .
ingilterede maske ve ışın kılıcı yasağı

Birleşik Krallık'ta, güvenlik gerekçesiyle "Yıldız Savaşları (Star Wars)" filminde salona maske ve ışın kılıçları getirilmesi yasaklandı.

Tüm dünyada büyük hayran kitlesine sahip serinin yeni filmi "Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor"un Londra prömiyeri bu akşam yapılacak.
Birleşik Krallık'taki sinema devlerinden Odeon ve UCI, Paris'teki terör saldırılarının beraberinde getirdiği güvenlik kaygıları nedeniyle, filmin hayranlarından, sinema salonlarına ışın kılıçlarını getirmemelerini isteyerek, "Silah ve kesici aletleri andıran eşyalarınızı evde bırakınız" çağrısında bulundu.

Şirket, "Darth Vader" maskeleri de dahil, kişilerin yüzünü tamamıyla kapatan maskelerin de özellikle boyutları sebebiyle diğer seyircilerin görüşünü 
engelleyeceği için çıkarılması gerektiğini bildirdi.

"YASAK YOK, SON SÖZ MÜDÜRLERDE"

Bir diğer sinema zinciri Vue ise filmin gösterimlerine yönelik belirli yasaklarının bulunmadığını ama özellikle aileleri rahatsız edebileceğini düşündükleri bazı kostümlerin kullanılmaması konusunda son sözün sinema müdürlerinde olacağını duyurdu.

Odeon, filmin gösterimlerine daha başlamadan 500 bin, Vue da 320 bin bilet sattığını açıkladı.
Senaryosu Lawrence Kasdan, J.J. Abrams ve Michael Arndt tarafından kaleme alınan serinin yeni filminde, Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong'o, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Max Von Sydow gibi isimler rol alıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İngiltere'de maske ve ışın kılıcı yasağı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.