1. Kısa Film Kolektifi heyecanı başlıyor

16-17 Ocak tarihlerinde Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan “1. Kısa Film Kolektifi” organizasyonu tüm kısa filmleri izleyicilerle ücretsiz buluşturacak.

SİNEMA .
1. kısa film kolektifi heyecanı başlıyor

Kısa film sever amatör ve profesyonellerin farklı mekanlarda, zamanlarda ve organizasyonlarda yer alan kısa filmlerini, aynı programda izleme imkanına sunacak olan 1. Kısa Film Kolektifi, bu senenin ilk gösterimini 16-17 Ocak’ta Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Hilmi Etikan’ın yönetmiş olduğu Kısa Filmin Tarihi (1967-2006) adlı belgeselin gösteriminin de yapılacağı ve iki gün sürecek organizasyonda; 11. Akbank Kısa Film Festivali Seçkisi, Başka Sinema Seçkisi, Canlandıranlar Yetenek Kampı Seçkisi, Hisar Kısa Film Seçkisi’15, İFSAK Ulusal 21. Kısa Film Festivali Seçkisi, İstanbul Uluslararası Kısa Film Festivali Seçkisi, 10. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Seçkisi, 9.İstanbul Uluslararası Mimarlık ve Kent Filmleri Festivali Ödül Alan Filmler Seansı izleyici ile buluşacak.

Festival söyleşilerle renklenecek

Birbirinden çarpıcı kısa filmlerin seyirciyle buluşacağı program, “Kolektif Muhabbet” bölümü ile daha da renklenecek.  Rıza Kıraç moderatörlüğünde kısa film yönetmenleriyle ve Canlandıranlar Derneği moderatörlüğünde, canlandırma filmlerin yönetmenleriyle söyleşilerin düzenleneceği organizasyonda, seçkilerde yer alan bazı filmlerin yönetmenleriyle de izleyenler sohbet etme imkânı bulabilecekler.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 1. Kısa Film Kolektifi heyecanı başlıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.