Uluslararası Kartaca Sinema Festivali başladı

Tunus'ta 26'ncı Uluslararası Kartaca Sinema Festivali başladı.

SİNEMA .
uluslararası kartaca sinema festivali başladı

Kültür ve Kültürel Mirası Koruma Bakanı Latife el-Ahdar, başkent Tunus'ta yapılan festivalin açılışında, "26'ıncı Kartaca Sinema Günleri'nin dünyanın içinde bulunduğu karmaşık bir zaman diliminde başladığına" dikkat çekti.

Ahdar, "Bu etkinlik, dünyaya açılan, Akdeniz ve Kuzey Afrika doğasıyla köklü, güzel ve özgür bir Tunus'a layık olmaya hazırlanıyor" dedi.

Festivalin organizatörü İbrahim el-Latif de buluşmanın entelektüel yaratıcılıkların ortaya koyulduğu bir etkinlik olduğunu ifade ederek, filmlerin seçiminin oldukça özenle yapıldığını ve birçoğunun bölgenin karşı karşıya kaldığı terör dalgasına ilişkin mesajlar taşıdığını söyledi. 

 İspanyol sinema oyuncusu ve şarkıcı Victoria Abril, Lübnanlı şarkıcı Maya Diab, Faslı yönetmen Nebil Ayyuş, Mısırlı aktör Halid Ebu'n Neca ve sinema dünyasından birçok sanatçının katıldığı festival 28 Kasım'a kadar sürecek. 

Bu sene 26'ncısı düzenlenen ve 150 binden fazla kişinin katılacağı tahmin edilen festivalde, 56 ülkeden yaklaşık 300 film gösterime sunulacak. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Uluslararası Kartaca Sinema Festivali başladı
Daha Fazlasına Bakın tunus
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.