O film 87 yıl sonra bulundu

ABD'li şirket Walt Disney'in 87 yıldır kayıp olan bir çizgi filmi, gelecek ay seyirciye sunulacak.

SİNEMA .
o film 87 yıl sonra bulundu

'Sleigh Bells (Kızak Çanları)' adlı çizgi film, Disney'in Miki Fare'den (Mickey Mouse) önce ortaya koyduğu kahramanı Şanslı Tavşan Oswald'ın macerasını anlatıyor.

İlk kez 1928'de gösterilen, daha sonra kaybolan filmin prömiyeri, 12 Aralık'ta İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılacak.

Walt Disney Animasyon Stüdyoları Başkanı Andrew Millstein, Oswald karakterini Disney tarihinin önemli bir parçası olarak niteledi.

Millstein, kayıp çizgi filmlerin bulunması için dünya genelinde film arşivleri ve özel koleksiyoncularla işbirliği yaptıklarını belirtti.

Şanslı Tavşan Oswald karakteri, 1927'de Walt Disney ve Ub Iwerks tarafından çizilmişti. Oswald'ın 'Christmas' macerasını anlatan Kızak Çanları, kısa bir süre önce İngiltere'nin BFI Ulusal Arşivi'nde katalogları tarayan bir araştırmacı tarafından şans eseri bulunmuştu.

BFI Ulusal Arşivi Kuratörü Robin Baker, 'Film, Disney'in sessiz sinema dönemindeki eserlerinin en önemli örneklerinden biri. Kızak Çanları'nı 87 yıl sonra yeniden izleyiciyle buluşturacak olmaktan gurur duyuyoruz' dedi.

Amerikalı karikatürist ve yapımcı Walt Disney'in imzasını taşıyan karakterler, dünya genelinde büyük ün kazanmıştı. Disney'in ilk kez 18 Kasım 1928'te izleyicilere tanıttığı Miki Fare ile kız arkadaşı Mini (Minnie), karakterlerden en ünlüsü olarak kabul ediliyor.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git O film 87 yıl sonra bulundu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.