Fantastik Filmler Festivali Ekim'de

Türk fantastik ve korku filmleri, 'Türk İşi Fantastik Filmler Festivali' ile 7-9 Ekim'de İstanbul'da, 16-18 Ekim'de Ankara'da sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

SİNEMA .
fantastik filmler festivali ekimde

Türkiye'nin ilk ve tek korku filmleri festivali olarak bilinen 'Türk İşi Fantastik Filmler Festivali' 7-9 Ekim'de İstanbul'da, 16-18 Ekim'de Ankara'da sinemaseverlerle buluşacak.
Ankara Kısa Filmciler Derneğinden yapılan açıklamaya göre, derneğin, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirecekleri festival, Türkiye'nin ilk ve tek fantastik filmler festivali olma unvanına ilk ve tek korku filmleri özelliğini de ekledi.

Festival, bu yıl 'Türk işi korku' sinemasından örnekleri de programına katarak 'FANTASTURKA 3,5' adıyla düzenlenecek.
Etkinlik, 7-8-9 Ekim'de İstanbul'da, 16-17-18 Ekim'de Ankara'da izleyiciyle buluşacak. 1950'lerden günümüze, 'Türk işi fantastik' filmlerin seçkisinin yanı sıra 2000'lerden bu yana 'Türk işi korku ve gerilim' filmlerini izleyiciyle buluşturacak.
Festivalde, 'Şeytan', 'Drakula İstanbul'da' gibi Türk korku sinemasının ilk örneklerden olan filmlerden seçkiler ile fantastik Türk sinemasının en kült filmlerinden olan 'Dünyayı Kurtaran Adam' gösterilecek.

Bu yıl festivalde kısa ve uzun metraj, fantastik-korkunç film türlerinde, film başvuruları kabul edilecek. Festivale, 30 Eylül'e kadar 'www.fantasturka.org' adresinden ön başvuru yapılabilecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fantastik Filmler Festivali Ekim'de
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.