Mandela'nın hayatı Şubat'ta vizyonda

Geçtiğimiz günlerde vefat eden Güney Afrika'nın esfanevi lideri Mandela'nın hayatını anlatan "Mandela: Özgürlüğe Giden Yol" filmi, Şubat 2014'te vizyona girecek.

SİNEMA .
mandelanın hayatı şubatta vizyonda

Güney Afrika'nın hayatını kaybeden efsanevi lideri Nelson Mandela'nın yaşamını konu alan "Mandela: Özgürlüğe Giden Yol" filmi, Şubat 2014'te vizyona girecek. 

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, MGbeyond ithalatıyla Türkiye'de vizyona girecek film, 120 kopya ile ülke genelindeki sinemalarda gösterilecek. Filmin 90 kopyası Türkçe, 30 kopyası da Kürtçe altyazı seçeneğiyle, izleyiciyle buluşacak.

Türkiye'de "Kürtçe altyazıyla vizyona giren ilk yabancı film" olma özelliğini taşıyan "Mandela: Özgürlüğe Giden Yol"un sokak afişleri de Diyarbakır'da asıldı. 

Yönetmenliğini Justin Chadwick'in üstlendiği filmde, Mandela'yı Pasifik Savaşı, Prometheus, Thor gibi yüksek bütçeli filmlerde rol alan İngiliz oyuncu İdris Elba, Winnie Madikizela Mandela'yı ise Karayip Korsanları ve James Bond'un son serisi Skyfall ile dikkati çeken Naomie Harris canlandırıyor. 

Hayatını ayrımcılığa karşı mücadeleye adayan Mandela'nın, siyaseti bıraktıktan sonra kaleme aldığı otobiyografisinden beyaz perdeye aktarılan film, liderin tüm hayat hikayesini anlatan ilk film olma özelliğini taşıyor. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mandela'nın hayatı Şubat'ta vizyonda
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.