Festival filmleri Suriye mülteci kampında

Yönetmen Rashid Masharawi ve Ulusal Uzun Film Yarışma Jüri üyelerinden Oyuncu Kenan Işık ile birlikte Suriyeli misafirleri ziyaret etti! Festival kapsamında Beydağı Konaklama Merkezi’nde film gösterimleri yapıldı.

SİNEMA .
festival filmleri suriye mülteci kampında

Malatya’da yaklaşık 7000 sığınmacının yaşadığı bölgeyi ziyaret eden Festival Komite Başkanı ve Malatya Vali Yardımcısı Sayın Murat Çağrı Erdinç “Burada bulunan misafirlerimizin festivalin dışında kalmasını istemedik ve sıkıntılı günlerini biraz unutturmak istedik.” dedi.

Kendisi de bir mülteci kampında yaşamış olan Yönetmen Rashid Masharawi ise misafirlere kendi dillerinde seslendi ve “Festivali duyduğumda sizlerin de aranızda olmak istedim. Sizin duygularını çok iyi hissedebiliyorum.” diyerek duygularını ifade etti ve konuşmasına şöyle devam etti “Kalbiniz evinizin dışında yaşıyorsunuz. Yükünüz ancak sosyal ilişkilerle, kültürel paylaşımlarla hafifler. Özellikle çocukların psikolojik sıkıntıları sinema ile hafifleyecektir. Bu durumun geçici olmasını dilerim. Her zaman ileriye dönük ve pozitif olarak bakalım hayata.” Ardından kendileri için her türlü desteği vereceğini vurguladı.

Kendisi de bir Malatyalı olan Oyuncu Kenan Işık,  “Bu topraklarda doğmuş biri olarak sizlere “hoş geldiniz” diyorum. Sadece barınma sağlamakla kalmayıp sizleri kültürel etkinliklerle hayatın içine sokan Valiliğe ve bu fikirle bizlere gelen Festival Direktörü Nesim Bencoya’ya teşekkür ederim. Umarım buradan da Rashid gibi dünyaca ünlü yönetmenler, sinemacılar yetişir.” dedi. Ve Kenan Işık da Rashid gibi kendisinin de elinden gelen desteği vereceğini belirtti. 

Beydağı Konaklama Merkezi Sorumlusu Vali Yardımcısı Latif Memiş de bu projenin kendileri için büyük bir sevinç olduğunu belirterek, festival ekibine teşekkür etti.

Festivalin beşinci gününde, devam eden film gösterimlerine de halkın ilgisi devam etti. 

Sunuculuğunu ise Çiğdem Tunç ve Korhan Abay’ın üstendiği, Türk Caz müziğinin önde gelen isimlerinden Birsen Tezer’in şarkılarıyla geceye renk katacağı 21 Kasım Perşembe akşamı, Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek Festival Ödül Töreni ile de yarış heyecanı son bulacak!

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Festival filmleri Suriye mülteci kampında
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.