Gazze'de ''Kadın Gözüyle'' film festivali

23 kadın yönetmen tarafından çekilen filmlerde, ağırlıklı olarak ''Filistin'de kadın olmak'' teması işlendi.

SİNEMA .
gazzede kadın gözüyle film festivali

Gazze'de, kadın yönetmenlerin Filistin'de yaşama ışık tutan eserleri, "Kadın Gözüyle" adlı film festivalinde gösterime girdi.

Gazze'deki Kadın İşleri Merkezi tarafından düzenlenen ve çoğu Filistinli 23 kadın yönetmenin filmlerinin yer aldığı festivalin ana teması, "Filistin'de Kadın Olmak'' olarak belirlendi.

Festivalin organizatörlerinden İtimad Vişah, Filistinli, Arap ve farklı ülkelerden 23 kadın yönetmenin, filmlerinde ''Filistin'de özellikle bir kadın olarak yaşamanın zorluklarını işlediklerini'' söyledi.

Vişah, festivalin amacının, ''İsrail'in Gazze ablukasına dikkati çekmek, Filistinli kadınların yaratıcılığını vurgulamak, sinema kültürüne hareketlilik kazandırmak'' olduğunu da ifade etti.

Nüfusu yaklaşık 1,7 milyon olan Gazze,  demokratik seçimle işbaşına gelen Hamas'ın yönetimi devraldığı 2007'den bu yana İsrail ablukası altında tutuluyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gazze'de ''Kadın Gözüyle'' film festivali
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.