Gelişen Ülkeler Film Festivali başlıyor

D-8 ve ECO üyesi ülkelerin filmleri Gelişen Ülkeler Film Festivali'nde gösterilecek.

SİNEMA .
gelişen ülkeler film festivali başlıyor

Gelişen Ülkeler Film Festivali, Gelişmekte Olan Ülkeler (D-8) grubuna üye Türkiye ile birlikte 8 ülke (Endonezya, Pakistan, İran, Bangladeş, Malezya, Mısır, Nijerya) ve Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'na (ECO) üye 10 ülkeden (Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, Özbekistan) sinematografik değeri yüksek filmlerin ve yabancı konukların katılımıyla, 20-27 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştiriliyor.

"Çok Yakın, Çok Uzak" sloganıyla hareket eden festival, bu ülkelerin sinemalarından karma bir seçki sunuyor.

Festivalde son yıllarda çekilmiş filmler olmakla beraber, sinemasal nitelikler taşıyan geçmiş yıllara ait çalışmalar da yer alıyor. Ülkelerin tarihi perspektif içinde kültürel dokularını işleyen yapımların yanı sıra, güncel sorunlarını da dile getiren eserler festivalin belkemiğini oluşturuyor.

Genel Yönetmenliğini İhsan Kabil'in üstlendiği Festival, 20 Eylül Cuma saat 19.00'da, İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye'de başlayacak açılış programından sonra, Beyoğlu Cine Majestik Sineması, TÜRVAK Sinema Müzesi, Bağlarbaşı Kültür Merkezi ve Şehir Üniversitesi'nde yapılacak gösterimlerle devam edecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gelişen Ülkeler Film Festivali başlıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.