Film Köşemizde Bugün ''Tetikçinin Gecesi''

Yazarımız Uğur Yılmaz Sandıkçı bugün 2004 yapımı Aksiyon/Gerilim/Suç tarzında olan Tetikçinin Gecesi filmini siz değerli on5yirmi5 okuyucuları için yazdı.

SİNEMA .
film köşemizde bugün tetikçinin gecesi

Yapım :  2004

Tür :    Aksiyon, Gerilim, Suç

Yönetmen :  Micheal Mann

Senaryo :  Stuart Beattie

Oyuncular :  Tom Cruise,  Jamie Foxx,  Jada Pinkett Smith,  Mark Ruffalo

Süre :  120 dakika

IMDb :   7.5  /  10

 

Max (Jamie Foxx) gece vardiyasında çalışan bir taksi şoförüdür.Bir gece taksisine Annie (Jada Pinkett Smith) adında bir yolcu biner.Bu ikili şehir merkezine doğru giderken aralarında bir yakınlık  hissederler.Max kadını adliye sarayına bırakır.Kadın arabadan inerken savcı olduğunu olduğunu söyler ve Max’e kartını verir.

Ardından Max başka bir yolcu alır.Vincent (Tom Cruise) onu beş yere götürmesi için tutar.Kapatmak üzere olduğu bir emlak sözleşmesi için gereken imzaları alması gerekmektedir.O ana kadar her şey Los Angelas’taki sıradan bir geceyi andırmaktadır.

İlk durakta Max binanın arkasında yolda beklerken aniden bir gürültü duyulur ve arabanın ön camına bir ceset düşer.Max afallamış halde adamı Vincent’in öldürdüğünü öğrenir.Bu sahnede anlarız ki Vincent’in yapacağı bir iş vardır; bir gecede işlenecek beş cinayet.

Bu hadiseden sonra Max istemediği halde Vincent’ı diğer randevularına götürmeye zorlanır.Biz de her duraktan sonra Max’in bir korkaktan bir aksiyon adamına dönüşünü seyrederiz.

Dördüncü cinayetten sonra beşinci hedefe doğru giderken taksi içerisinde Max ve Vincent arasında tartışma yaşanır.Max bu iş sona erdiğinde Vincent’ın muhtemelen onu da öldüreceğini bilmektedir.Bu kavrayıştan sonra Max  taksisini müthiş bir hızla sürmeye başlar.Direksiyon hakimiyetini kaybeder ve araba bariyerlere çarpıp taklalar atar.

Vincent arabadan sürünerek çıkar ve kaçar.Max baş aşağı olmuş, taksiden çıkmayı başarır.Gecenin erken saatlerinde arabasına aldığı Annie’yi hatırlar ve onun Vincent’in son hedefi olduğunu anlar.

Geride kalan soru basittir: Max, Vincent’ı artık kim olduğunu öğrendiği beşinci hedef Annie’yi öldürmeden durdurabilecek midir?

Michael Mann imzalı, Stuart Beattie’nin gergin kaleminden güçlü bir gerilim filmi olan Tetikçinin Gecesi kesinlikle izlenmesi gereken sıkı bir aksiyon filmi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Film Köşemizde Bugün ''Tetikçinin Gecesi''
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.